Kertész Róbert: Hajók és hősök I-II.

Kertész Róbert
Franklin-Társulat Kiadása (Budapest)
Félvászon , 288 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm
2022-01-23 20:00

A borító kopott, foltos. A kötés javított. A címlapon tulajdonosi bejegyzés látható.

Ez a könyv az olvasóközönség három csoportjához szól. Elsősorban azokhoz, akik nemcsak ismerik, de elismerik a klasszikus parancsot: navigare necesse est. És vajjon ki volna az, aki kétségbe merné... Tovább

Ez a könyv az olvasóközönség három csoportjához szól. Elsősorban azokhoz, akik nemcsak ismerik, de elismerik a klasszikus parancsot: navigare necesse est. És vajjon ki volna az, aki kétségbe merné vonni a tömör, katonás, ércesen csattanó latin mondásnak ma minden kornál időszerűbb értelmét: hajózni kell. Látjuk és érezzük a minden korparancsnál kíméletlenebb következtetést is: navigare necesse est, vivere non. Az életnél is fontosabb a hajózás. Csak aki hajózik, csak aki megállja a helyét a tengereken, csak az vehet részt a hét tengeren folyó nagy hatalmi versengésben. Ma szemtanui és részesei vagyunk az emberiség történelme legnagyobb háborújának. Olvassuk és halljuk a tengeri harcok híreit. Szükséges, hogy megismerjük e hírek jelentőségét is... Európában ma három ország él tenger nélkül: Svájc, Szlovákia és - a mai Magyarország. Történelmi multunk és magyar vérrel megváltott jogaink alapján mégsem mondunk le a tengerről. Vissza

Hajók
Adatok, évszámok, álmok7
Hétezer esztendő a tengeren13
És az érem másik oldala115
Tenger és világuralom130
Hősök
"Anglia elvárja..."3
A vörösszakállu tengeri rabló és a vörös kalózlobogós gróf31
San Giovanni di Medua és Otranto49
Adria, kék tűz68
A mi búvárhajósaink84
A régi hadilobogó hősei102
Az öreg fregatt meséi127
212

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
14.210 Ft Licitek száma: 37