Viennae (Bécs), 1851, Typis Joannis B. Wallischausser, XLIV p. + 220 p., 251 p. + [1] p.
Első kiadás. Conspectus Juris Publici Regni Hungariae ad annum 1848. I-II. / A magyar birodalom közjogának áttekintése az 1848-ik évig I-II. (két kötet egy könyvben). Historicis Animadversionibus Illustratus per Comitem Antonium Moysem Cziráky. / Történelmi adalékokkal kiteljesítette és megjobbította gróf Cziráky Antal Mózes.
Bevezetéssel, tartalmi áttekintéssel (synopsis), betűjelzéses lábjegyzetekkel és a hibák jegyzékével (errata) kiegészített kiadás.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, könyvkötő által pótolt előzéklapokkal, enyhén foltos belívekkel, mintázott lapélekkel, hiánytalan, átlagos állapotban.
Gróf ciráki és dénesfalvai Cziráky Antal Mózes (Sopron, 1772. szeptember 8. – Pozsony, 1852. február 22.) császári és királyi kamarás, országbíró, a Magyar Tudományos Akadémia és az első magyar jogászegyesület egyik alapítója. A bölcseletet Pozsonyban, a jogot Pesten végezte. 1825-től tárnokmesterként, 1827-től országbíróként tevékenykedett. 1828-ban kinevezték a pesti egyetem elnökévé, majd 1839-től álladalmi konferenciális miniszter lett.
"...Conspectus Juris Publici Regni Hungariae ad Annum 1848., mely két kötetben tárgyalja az 1848 előtti magyar közjogot, szabatosan formulázva a magyar alkotmány elveit és 1848 előtti jogtételeit, az 1848. évi alkotmányreformot pedig csak röviden, néhány szakaszban adva..." - (Dr. Ferdinandy Gejza: Magyarország közjoga (Alkotmányjog)/Politzer Zsigmond és Fia, Budapest, 1902/813. p.).
/A cím fordítása a Dr. Pompéry Aurél: Kossuth Lajos 1837/39-iki hűtlenségi perének története kapcsolatban Wesselényi Miklós báró hűtlenségi és az ifjak felségsértési perének történetével c. műből származik (Szent-István-Társulat Könyvkiadó R. T., Budapest, 1913./11. p.)/