A Magas Tátra / Die Hohe Tatra.
Divald Károly tizennyolc fekete-fehér, kétnyelvű (magyar, német) feliratozással ellátott fényképével illusztrált kiadás. Az album a képaláírásokon kívül más szöveges részt nem tartalmaz.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, dombornyomott díszes keretezéssel ellátott címfedéllel, feliratozatlan, javított könyvgerinccel, aranyozott, virágmintás, kiadói előzéklapokkal, az utolsó képtábla hátoldalán ceruzás számjelzéssel, dombornyomott keretezéssel ellátott hátlappal, hiánytalan állapotban. Az első és második képtábla a hajtás mentén javított.
Divald Károly (Selmecbánya, 1830. november 2. – Eperjes, 1897. november 7.) fényképész, gyógyszerész, a magyar fényképészet egyik úttörője. A táj- és városfelvételek egyik kezdeményezőjeként és művelőjeként vált ismertté. Az 1848–49-es szabadságharcban mint honvéd harcolt. A fegyverletétel után Bécsben gyógyszerészeti tanfolyamot végzett és Bártfán 6 éven át gyógyszertárat vezetett. Ezt követően fényképészettel kezdett el foglalkozni és Eperjesen műtermet létesített. Később Bártfafürdőn és Tátrafüreden is volt „fényirdája”. 1878-ban felállította az első magyar fényképnyomati (fototípiai) műintézetet, amelynek központját később Budapestre tette át. Felvételeit fénynyomás (fototípia) útján sokszorosította, ezen a téren Divald az első úttörők közé tartozik. Számos fotógyűjteményt és képeslapot jelentetett meg.