Egyedi fotóalbum: Kiss Károly és Kállai Gyula fogadják a látogatókat (12 eredeti fekete-fehér fotóval és 1 kivehető fényképmelléklettel)

Kiadói zsinórozott egészvászon kötés , 36 oldal
Méret: 16 cm x 24 cm

h. n., é. n., k. n., [12] t.: ill. + 1 mell. (fénykép)

Egyedi fotóalbum: Kiss Károly és Kállai Gyula fogadják a látogatókat.
Tizenkét fekete-fehér, hártyapapírral védett fényképpel és egy kivehető fényképmelléklettel illusztrált egyedi album, aminek a végén hat üres lap található. A kötet szöveges részt nem tartalmaz.
Kiadói zsinórozott egészvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, egyedi, színes, virágmintás hímzéssel díszített címfedéllel, feliratozatlan, zsinórfűzött könyvgerinccel, néhány sérült hártyapapírral, átlagos állapotban. A különálló kép hátlapján tollal és ceruzával írt bejegyzések láthatóak.

A fényképek feltehetőleg egy ázsiai delegáció idelátogatásakor készültek az 1950-es évek vége felé. [1959-ben két olyan esemény is volt, melyen részt vett Kiss Károly és Kállai Gyula. Az egyik októberben a kínai dokumentációs kiállítás, a másik decemberben a vietnámi képzőművészeti kiállítás ünnepélyes megnyitója.]

A képeken látható egyik politikus, Kállai Gyula (Berettyóújfalu, 1910. június 1. – Budapest, 1996. március 12.) politikus, országgyűlési képviselő, miniszter. 1931-ben belépett a KMP-be. Részt vett a Magyar Történelmi Emlékbizottság megalapításában. 1945-től a Kommunisták Magyarországi Pártjának, utána a Magyar Dolgozók Pártjának Központi Vezetőségi tagja lett. 1957 és 1989 között a Hazafias Népfront Országos Tanácsának, valamint 1965 és 1967 között a Magyar Forradalmi Munkás-Paraszt Kormánynak (Minisztertanács) az elnöke volt. Ezenkívül az elnöki tanács tagjaként és az országgyűlés elnökeként is tevékenykedett. Nevéhez köthető a Nagy Imre és társai ellen indított koncepciós per megindításának gondolata.
215

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
21.000 Ft Licitek száma: 2