(Budapest) ,
, Kiadói egészvászon kötés
, 173 oldal
20 cm x 13 cm
Budapest, 1926, k. n. (Budapesti Hírlap Nyomdája), 173 p. + [2] p.
Első kiadás. Örökzöld (Vadászemlékek). Írta: Barthos Tivadar. "Királyi Fenség" c. bevezetéssel, Bársony István ajánlásával és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített vadászkönyv. A címlapon tollal beírt tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomtatta a Budapesti Hírlap Nyomdája. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos, díszes, keretes címfedéllel, aranyozott feliratos, gazdagon díszített könyvgerinccel, foltos, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, átlagos állapotban. A szerző, Szigethi Barthos Tivadar író. Született Sátoraljaújhelyen 1871. november 10-én. Jogi diploma megszerzése után a földművelésügyi minisztérium szolgálatába lépett. 1910-ben kormánybiztos és a vadászati ügyek osztályvezetője lett. 1924-ben mint államtitkár vonult nyugdíjba. Zemplén megye képviselője volt a felsőházban. Közgazdasági és irodalmi tevékenységet is folytatott Budapesten. Barthos vadászként is széles körben ismertté vált miután nyugdíjba vonulása után két évvel egy érdekes vadászkönyvvel (Örökzöld, Bp. 1926) lepte meg a magyarországi vadászvilágot. A következőket írta a szerzőről az Ujság c. lap: "...Nincs ennek a nemes sportnak egyetlen egy ága sem, amelyben szép eredményeket ne ért volna el. Olthatatlan vadászszenvedélye és a természet iránti rajongása adta kezébe a tollat, hogy vadászemlékeit mások okulására és gyönyörködtetésére megörökítse. A biztoskezű lövő az írószerszámnak is épp oly hivatott mestere, mint a puskának. Történetei színesek, érdekesek. Szinte megelevenednek az olvasó előtt. A természetbúvár alapos ismereteivel, az igaz vadász lelkességével és az őszinteség meggyőző erejével írta meg elbeszéléseit, amelyeket a laikus nagy gyönyörűséggel, a vadászember pedig azonkívül még okulással is olvashat..." - (1926. június 16./2. évfolyam/133. szám).
Királyi Fenség!
Királyi Fenség!
Negyvenöt évi vadászélményeimnek legszebbjeit örökítettem meg jelen könyvemben. Másfél emberöltő tapasztalatait tettem papirra magyar vadászbajtársaim épülésére és szórakozására. Könyvemet éppen ezért magyar vadásztársaimnak szántam, azoknak a derék férfiaknak, kiknek szivében a hazaszeretet a magyar vadászat ügyének ápolásával és fejlesztésével kapcsolatosan él és buzog.
A magyar ember, a magyar vadász ideálját minden hazafi királyi Fenségedben látja. mindenki tudja, hogy királyi Fenséged minden gondolata, érzése szeretett hazánk boldogulásával van összeforrva. Ezért rajong királyi Fenségedért a paloták, a magyar uri udvarházak birtokosa éppen úgy, mint az egyszerű falusi, tanyai porták lakói, kik Fenségedet a harctéren, a nehéz, vészterhes évek nyomoruságaiban és leirhatalan küzdelmeiben Apjuknak tanultak tisztelni...
Leütési ár:
23.300 Ft
Licitek száma: 44