Hefty Frigyes, Vitéz: Mégis repültünk!... (dedikált példány) (Tiltólistás kötet)

Vitéz Hefty Frigyes
Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 313 oldal
Sorozatcím: A repülő ember
Kötetszám: 8
Méret: 19 cm x 13 cm

Budapest, [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság, Bp.), 313 p. + [2] p. + [8] t.: ill.

Szerző által dedikált példány. A Repülő Ember. No.: 8. sz.
Mégis repültünk!.. Írta: vitéz Hefty Frigyes.
A címlapon a szerző, vitéz Hefty Frigyes tollal beírt dedikációja olvasható: "Tisztelete jeléül. Bp. 943. V/21. Vitéz Hefty Frigyes".
Második kiadás. A Magy. Kir. Honvédelmi Miniszter 145.554/ELN.30-1942 sz. rendeletével engedélyezte. Fekete-fehér, feliratos eredeti fényképekkel (8 t.) illusztrált, valamint bevezetővel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A borítót Méhely Iván grafikus tervezte. A kötetet a Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság nyomtatta Budapesten.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, repülős emblémával ellátott, dupla keretes címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, a sorozatcímlapon a szerző újságból kivágott, beragasztott portréjával, hiánytalan állapotban, több színnel feliratozott, színes illusztrációval ellátott, fülszöveges, sérült, részben javított, kiadói borítófedélben.
A szerző, Vitéz Hefty Frigyes Sándor (Pozsony, 1894. december 13. – Detroit, 1965. január 10.) vadászpilóta, szakíró. Az első világháború kitörésekor önként jelentkezett a hadseregbe és alapkiképzést követően elvégezte a katonai pilóta tanfolyamot. Az olasz fronton harcoló, Sankt Veit bázisú 12. repülőszázadhoz került. Tábori pilóta jelvényt szerzett. Az Osztrák–Magyar Légjáró Csapatok egyik 5 igazolt légi győzelmet arató vadászpilótája lett. Ő volt az első olyan pilóta, akinek lelőtték a gépét és az ejtőernyő mentette meg az életét. 1917 áprilisában a román frontra került, itt aratta első igazolt légi győzelmét. Századánál összebarátkozott a kiváló pilóta Risztics Jánossal és Udvardy Nándorral. Miután mindhármukat kitüntették az Arany Vitézségi Éremmel, csapatukat az "arany triumvirátus" néven emlegették. Az első világháborúban összesen 383 bevetésen vett részt. A fegyverszünet után visszatért Magyarországra és a Tanácsköztársaság Vörös Légierejének 8. repülőszázadában harcolt a szomszédos országok intervenciós haderői ellen. A harcok elmúltával a szegedi postajárat pilótája volt, majd külföldön dolgozott. A második világháborúban visszatért a fegyveres erőkhöz, 1942. március 1-én a légierő zászlósává, július 1-én hadnaggyá léptették elő. A Honvédelmi Minisztérium tisztviselőjeként, a szertár állományában, majd haditudósítóként dolgozott. Főhadnagyként esett amerikai fogságba. 1950-ben a magyarországi kommunista hatalomátvétel után az Egyesült Államokba emigrált. Detroitban élt egészen 1965. január 10-i haláláig.

ÉS MÉGIS REPÜLÜNK!... Az Úrnak 1812-ik esztendejében a nagy Bonaparte Moszkvánál csatát vesztett. A büszke Grand Armee-nak csak töredékei jutottak haza. A francia határra érkezve Napoleon,... Tovább

ÉS MÉGIS REPÜLÜNK!... Az Úrnak 1812-ik esztendejében a nagy Bonaparte Moszkvánál csatát vesztett. A büszke Grand Armee-nak csak töredékei jutottak haza. A francia határra érkezve Napoleon, azóta világhírűvé vált üzenetét küldte aggódó hitvesének: - A sereg elveszett, de a császár egészséges! Egy évszázaddal később újból az oroszok s egy világ mellen folyt a harc. A Balti tengertől a Dnyeszter torkolatáig, a Kárpátoktól le az Adriáig egy bősz üvöltés, egy vad zivatar, - szétszórt hajával, véres homlokával állt a viharban s harcolt a magyar!... De négy esztendő küzdelmét, haláltmegvető hősiességét, irtózatos véráldozatát s egy jobb jövő reményét sem tudta a nemzet győzelemre váltani. A Monarchia hatalmas fájának gyökereit férgek rágták, - életnedvét piócák szívták. Ami kozmopolita söpredék Európában csak akadt, mind itt adott egymásnak találkozót, hogy elbomlasszák belső erőinket, megtörjék ellenállásunkat. A tölgy kidőlt s lehulló koronája alatt mindent eltemetett! Porba hullottak a fészkek s tört szárnyakkal vergődtek öreg sasok ivadékai. De jönni kellett s jött is a tetszhalálból a feltámadás... Vissza

És mégis repültünk5
Találka a híd alatt11
Közel az Istenhez19
Hetedhétországon27
Sisiphus küzdelmei62
Égszakadás83
Szivárványhíd93
Éjjel Páris felett110
Triangle keresztje122
Elsötétült a nap138
Vakrepülés154
Movero178
Hegyek alján197
Kormányzói bemutató217
Fáraók földjén229
A piramis varázsa242
S. O. S. a sivatagban252
Arabeszkek268
A repülő barát legendája294
169

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
80.100 Ft Licitek száma: 25