Ráskai Lea: A halál himnusza (számozott példány)

Ráskai Lea
(Budapest) , , Kiadói félvászon kötés , 32 oldal
Sorozatcím: Hungária Könyvek
Kötetszám: 3
Méret: 25 cm x 20 cm

Budapest, 1936, Hungária (Hungária Nyomda, Bp.), [28] p., ill.

Számozott, névre szóló példány. Első, bibliofil kiadás. Hungária Könyvek No.: 3.
A halál himnusza.
"A halál himnusza a Példák könyvéből való és Ráskai Lea dömés apáca kezeírásában maradt fenn a XVI. század elejéről. Újra leírta és rajzolta Bródy Maróti Dóra, ólomba véste: Kner Albert. A Hungária Könyvek harmadik száma. Készült 1936-ban a Hungária nyomda műhelyében, Budapesten Imre Jószef Dr. részére. Ez a 658. számú példány."
Színes iniciálékkal és illusztrációkkal díszített kiadás. A kötet a Magyar Bibliofil Társaság 1936. évi pályázatán Az év legszebb könyve címet nyerte el.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány színes illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, színes illusztrációval ellátott, sérült, hiányos borítófedélben.
"...RÁSKAI LEA dömös apáca a XVI. század elején kimásolta a Példák Könyvéből a „Halál Himnuszát", amely szellemével és stílusával pompásan idézi fel a középkori haláltáncok emlékét és megkapó, kifejező nyelviségével a legszebb magyar nyelvemlékek közé tartozik. A Hungária-nyomda valóban nemes feladatot teljesített, amikor a középkori magyar szerzetesi irodalomnak ezt a gyöngyszemét közrebocsátja. [...] Első látásra elárulja magát a könyv, igen fáradságos és költséges munka; a nyomda rajzolóművészének bele kellett élnie magát a középkor írás- és betűstílusának a szellemébe, de tanulmányoznia kellett a középkori fametszetek stílusát is, hogy a Hungária-nyomda modern kiadásában ezt érvényre juttassa. A könyv lapozgatása közben úgy érezzük, hogy a rajzolóművész és a nyomda ilyen igyekezete sikerrel járt, szép eredménnyel egyesíti kiadványában a középkori művészet, helyesebben a XV-XVI. századi könyvművészet szellemét és a modern nyomdatechnika számos vívmányát. A könyv kötése, a szöveg levegős-harmonikus elosztása, a betűk és illusztrációk színeinek a megválasztása finomult érzékről tanúskodik. A szaggatott betűduktus, az illusztrációk és iniciálék primitíveskedő formaisága segíti a halál misztikumának, remegő keresésének érzékeltetését..." - írta a műről Nagy Zoltán (Magyar Könyvszemle, 1937./61. évfolyam/4. szám).

Néminemű bölcs, hogy az halált jonkább eszében tarthatná ez bölcs szerzé ez verseket, ezenképpen mondván: Elmegyek meghalni mert az halál bizony de az halálnak órájánál semmi bizontalanab. Jólehet... Tovább

Néminemű bölcs, hogy az halált jonkább eszében tarthatná ez bölcs szerzé ez verseket, ezenképpen mondván: Elmegyek meghalni mert az halál bizony de az halálnak órájánál semmi bizontalanab. Jólehet bizontalan legyen, de maga azért elmegyek meghalni. Vissza
337

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.100 Ft Licitek száma: 1