Heckenast Gusztáv(Pest)
Korabeli félbőr kötés
, 675 oldal
19 cm x 14 cm
Pest, 1865, Heckenast Gusztáv (Heckenast Gusztávnál, Pest), XVI p. + 659 p. + [1] p. + [1] t., ill.
Első kiadás. Az első Zrínyiek. Írta: Salamon Ferencz. Egy fekete-fehér, feliratos térképvázlattal és Zrínyi Miklós, a szigetvári hős arcképével ellátott díszcímlappal illusztrált, valamint szerzői előszóval, helynév-mutatóval, a sajtóhiba-jegyzékével és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomatott Heckenast Gusztávnál Pesten. Korabeli félbőr kötésben lévő példány feliratozatlan, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott díszítéssel ellátott, négybordás könyvgerinccel, színes, mintázott előzéklapokkal, díszcímlappal, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban. A szerző, Salamon Ferenc (Déva, 1825. augusztus 29. – Budapest, 1892. október 9.) történész, szakíró, újságíró, esztéta, színikritikus és műfordító, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. Szilágyi Ferenc szerkesztette Magyar Hírlapnak a munkatársa, a Budapesti Hírlap tárcarovatának vezetője, valamint a Pesti Napló munkatársa volt. Ezt követően az Arany János szerkesztette Szépirodalmi Figyelőnek lett a színikritikusa. A kiegyezés létrejötte után figyelemkeltő cikket írt a tanügyi kérdésekről a Reform újságban. Főbb kutatási területe a török hódoltság világa volt.
A művet jegyzi A Szüry-gyűjtemény katalógusa (Budapest, 1987, 215 p.) 3922. tétel.
Ezen munka egy hazánk multjában első rendü szerepet játszott család, a Zrinyiek és őseik történetéből, mely Dalmatia, Horvátország és a Dunán túli részek történetével szorosan összeforrott, a legnevezetesebb részeket foglalja magában.
Nem volt szándékom ezuttal végig vinni a család történetét, miben nem lehetne egység; mert a család élete több századra, nagyon különböző korszakokra terjed ki s ha csak a fiu is merőben más ember lehet, mint apja volt, mennyivel inkább oly számos generatió, mennyi a Zrinyi családban 1220-tól csaknem 1700-ig egymást fölváltotta!
Leütési ár:
48.000 Ft
Licitek száma: 85