A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalatának kiadványai sorában megjelent művek:
- Új folyam, 1914-1916. cyclus, 1916-ik évi illetmény harmadik kötete
- Új folyam, 1917-1919. cyclus, 1918-iki illetmény első kötete
- Új folyam 1917., 1918., 1919. cyclus, 1920-dik évi illetmény
A harmadik javított kiadásból készült első magyar nyelvű kiadás. I. Napoleon életrajza I-III. (egységes külön kötetekben) Írta: Fournier Ágoston. A harmadik javított kiadást fordította: Supka Géza. Átnézte: Ujházy László.
I. kötet: Napoleon születésétől Francziaországon való egyeduralmának megalapításáig.Bp., 1916, MTA, 406 p. + [1] p.
II. kötet: Napoleon küzdelme a világuralomért.Bp, 1918, MTA, 431 p. + [1] p.
III. kötet: A népek ébredése és Napoleon életalkonya.Bp, 1920, MTA, 507 p. + [1] p.
Névmutatóval és tartalomjegyzékkel ellátott kötetek. A könyveket Hornyánszky Viktor könyvnyomdájában nyomtatták Budapesten. Mindhárom kötet címfedelének belső oldalán tollal beírt számjelzéssel ellátott, beragasztott címke, az első előzéklapok verzóján ceruzás bejegyzések láthatók.
Korabeli félbőr kötésben lévő példányok feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, bordázott könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, hiánytalan állapotban. Az első kötet gerincének legfelső bordáján, valamint a második kötet gerincének legalsó bordáján és alsó részén sérülések láthatók. A harmadik kötet 176. oldalának számozása téves.
A kötet szerzője
Fournier Ágoston [August Fournier] (1850–1920) osztrák történetíró, politikus, előbb a bécsi egyetem, majd a prágai német egyetem docense, illetve tanára, az osztrák Birodalmi Tanács képviselőházának tagja.
"Fournier könyve a páratlanul, gazdag Napóleon-irodalomban is nagy jelentőségűnek mondható. A politikai történelem szempontjából nagyszerű biztossággal festi meg Napóleon korát, a diplomáciai szövevények rejtélyeiben egészen tájékozott vezetőnek, s hadászati leírásaiban is kitűnő szakembernek mutatkozik, s nem marad adósunk a remek korkép gazdasági hátterének eleven rajzával sem, s az összehordott igen dús anyagból mesterileg emeli ki az imperátor alakját, és pedig nemcsak hadvezéri, államférfiui és uralkodói, hanem tisztára emberi mivoltában is." (Budapesti Hírlap, 41. évf./291. sz., 1921. december 25., 17.)