Tamási Áron: Szülőföldem (aláírt példány) (A borítót Pekáry István tervezte.)

Tamási Áron
Révai (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 211 oldal
Sorozatcím: Tamási Áron munkái
Méret: 19 cm x 13 cm
2023-09-24 21:05

Budapest, 1939, Révai (Révai Nyomda, Bp.), 211 p. + [1] p.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Tamási Áron Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Szülőföldem. Írta: Tamási Áron.
A címlapon a szerző, Tamási Áron tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
A kötéstábla rajzát Pekáry István tervezte. Tamási Áron Munkái c. sorozatban megjelent könyvek listájával, valamint tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Révai Nyomda Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány színes feliratos, illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A kötet szerzője Tamási Áron (Farkaslaka, 1897. szeptember 20. – Budapest, 1966. május 26.) Kossuth-díjas magyar író, a XX. századi erdélyi magyar irodalom kiemelkedő képviselője, az Erdélyi Helikon alapító tagja, a népszerű Ábel-regénytrilógia szerzője. Szülőföldem c. regényéből jól kiolvasható az Erdélyhez való kötődése, őszinte emberszeretete és hamisítatlan, székely humora, amivel sokaknak szerez manapság is maradandó élményeket.

Részlet a könyvből: "Egyik alkalommal, inkább a tél farkán, mint a tavasz kezdetén, ebédutáni feketekávéra mentem itt Kolozsváron. De még jóformán bé sem léptem a kávéházba, hát nagy örömmel jön... Tovább

Részlet a könyvből: "Egyik alkalommal, inkább a tél farkán, mint a tavasz kezdetén, ebédutáni feketekávéra mentem itt Kolozsváron. De még jóformán bé sem léptem a kávéházba, hát nagy örömmel jön felém az egyik kedves, kékszemű barátom. - Gratulálok! - mondja és rázza a kezemet. Ámulva kérdem tőle: - Mihez? - A szabadjegyhez. - Miféle szabadjegyhez? Erre elmondja, hogy Vaida Sándor volt miniszterelnök úr három erdélyi írónak elsőosztályú vasúti szabadjegyet adatott, egész esztendőre szólót. Így mutatta ki tiszteletét az erdélyi magyar irodalom iránt, melyet kezdettől fogva figyelemmel kísért és nagyrabecsült. Hirtelen szabadkozni kezdtem a barátom előtt, hogy én sohasem kértem a román vasútra szabadjegyet. Most már mit csináljak? Visszautasítani nem illendő, úgyebár, ha már megtiszteltetés? Viszont az elfogadás sem megy holmi lelki rezzenet nélkül, mert sohasem tudja az ember, hogy mi származhatik belőle..." Vissza

Beszédes út hazafelé5
Átkelés az aranyhídon63
Gyümölcsök régi fán115
Itt élned és halnod kell169
378

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
60.199 Ft Licitek száma: 0