A katholikus autonómia multja, jelene s jövendője és a felekezetek autonóm szabályai
Szemnecz Emil
(Budapest) ,
, Kiadói bőrkötés (Gottermayer)
, 395 oldal
23 cm x 16 cm
Budapest, 1807, "Hunyadi Mátyás"-Intézetnél, [2] p. + 219 p. + [1] p., 176 p.
Első kiadás. Katholikus Autonómia. A katholikus autonómia múltja, jelene s jövendője és a felekezetek autonóm szabályai. I-II. (két rész egy kötetben). Ismerteti: Szemencz Emil.
A kötetben megtalálható Dr. Nádasdi Baán Achil[les] (címlap) és Dr. Etter Jenő (előlap és címlap) tulajdonosi bélyegzése.
Előszóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Az előlapon, a címlapon és az utolsó oldalon sorszámbélyegzés, az első számozott oldalon ceruzával beírt tulajdonosi bejegyzés látható. Nyomtatta a "Hunyadi Mátyás"-Intézet és kötötte Gottermayer N. Könyvkötő Budapesten.
Kiadói Gottermayer bőrkötésben lévő példány aranyozott feliratos, gazdagon díszített, aranyozott keretezéssel ellátott címfedéllel, aranyozott feliratos, díszes, álbordás könyvgerinccel, aranyozott, növénymintás előzéklapokkal, a hátlap felőli előzéklapon ceruzás számjelzéssel, aranyozott lapélekkel, hiánytalan, jó állapotban.
A szerző, Szemnecz Emil (Szemes, 1859. augusztus 23. - Budapest, 1918. november 24.) újságíró, lapszerkesztő, országgyűlési képviselő. Kezdetben a Budapesti Tudományegyetem Hittudományi Karán, majd a Ludovika Akadémián tanult. 1882-1884 között hadnagyként szolgált, majd leszerelését követően a budapesti "Függetlenség" szerkesztőségének munkatársa lett. Később az antiszemita párt programjával a zalaegerszegi kerület országgyűlési képviselőjének választották. 1890-től a klerikális Magyar Állam felelős szerkesztője, majd 1908-tól állami tisztviselő volt.
Az egykori tulajdonosok:
Dr. Nádasdi Baán Achilles Sáros vármegye t. főügyésze, a Pénzintézeti központ közszolgálati alkalmazottak kölcsönosztályának igazgatója.
Dr. Etter Jenő (Esztergom, 1897. július 30. – 1973. szeptember 16.) jogász, mezőgazdász. Miután ledoktorált a jogi egyetemen kinevezték Esztergom főügyészévé. 1941-ben megválasztották Esztergom város polgármesterének, később pedig Máramarossziget megyei város polgármestere lett. Ezt követően katonai szolgálatot teljesített, majd miután visszatért az orosz hadifogságból ügyvédként kezdett el dolgozni.
Magyarország katholikusai századokra kiható történeti esemény előtt állanak, hivatva lévén arra, hogy alkotmányosan választott képviselőikkel saját maguk állapíthassák meg autonóm, önkormányzati szervezetüket, törvényt irjanak a jövendőnek, felépítsék a katholikus jogok fellegvárát, melynek oltalma alatt szabadon végezheti egyházunk világnemesitő nagy munkásságát, vezetheti üdvösségre a lelkeket, vallásunk elveinek érvényesítésével boldogítván az emberiséget, a hazát.
E történeti feladat megoldásában, hogy méltóan felelhessünk meg a ránk váró nagy hivatásnak, ismernünk kell nemcsak a kath. autonómiának lényegét, de ismerni kell annak múltját, ismerni kell az összes felekezeteknek szervezeti szabványait, mert csak ez uton alkothatunk egy oly tökéletes szervezetet, mely megfelel az egyház és állam egymáshoz való s az ujabb törvények folytán teljesen megváltozott viszonyának.
Leütési ár:
20.111 Ft
Licitek száma: 21