II. évfolyam, 19. szám. / A Királyi Magyar Automobil Club = A Királyi Magyar Yacht Club és a Magyar Automobilkereskedők Országos Egyesületének Hivatalos Lapja
Szerkesztő
Illés István
Lindner Ernő
Auto Lapkiadóvállalat(Budapest)
,
Kiadói tűzött papírkötés
, 44 oldal
Sorozatcím:
Auto
Kötetszám:
Nyelv:
Magyar
Méret:
31 cm x 23 cm
ISBN:
Aukció vége:
2022-07-24 20:00
Aukciós tétel adatai
Budapest, 1923, Auto Lapkiadóvállalat (Globus nyomdai műintézet R.-T. Hungaria Hírlapnyomdája, Bp.), 44 p., ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
Auto. (II. évf. 19. szám, 1923. október 1.) A Királyi Magyar Automobil Club = A Királyi Magyar Yacht Club és a Magyar Automobilkereskedők Országos Egyesületének Hivatalos Lapja. Szerkesztik: Lindner Ernő és Illés István. Szövegközti, fekete-fehér rajzokkal és fényképekkel, néhány színes és több fekete-fehér illusztrációval ellátott, korabeli, részben egész oldalas reklámokkal, egy német nyelvű cikkel (Schwabenberg-Rennen). Nyomtatta a Globus nyomdai műintézet R.-T. Hungaria Hírlapnyomdája Budapesten. Kiadói tűzött papírkötésben lévő példány feliratos, színes grafikával (Hampel-Scharf MD.) illusztrált címfedéllel és hátlappal, hiánytalan állapotban. A 19. oldalon ceruzával beírt számjelzések láthatók.
Magyarország legnagyobb autós civil szervezete, a Magyar Automobil Club 1900-ban alakult Budapesten. A szervezet 1911-ben vette fel a Királyi Magyar Automobil Club (röviden: KMAC) nevet, és e néven működött 1945-ig. A klubnak több szakosztálya alakult, és hamar megjelentek az első, a KMAC égisze alatt működő autós szaklapok is (pl.: Magyar Automobil Újság /1905/, Magyar Automobil és Repülő Újság /1910/, Motor /1913/). Az Auto című lap először 1911 és 1914 között jelent meg Illés István szerkesztésében, aki politikai újságíróból lett az autós szakfolyóirat vezetője. Az első világháború kitörése után azonban a lap megszűnt, és majd csak 1921-ben tudott újraindulni, Illés István és Lindner Ernő szerkesztésében. A megújuló Auto a KMAC kiemelt periodikája lett, és magába olvasztotta a Motor című folyóiratot is. Az autós társadalmat érintő, valamint az egyéb közlekedéstechnikai újdonságokról, korabeli versenyekről, sport- és szabadidős eseményekről beszámoló újság végül 1938-ban szűnt meg, szerkesztőgárdájának egy része az Automobilizmus c. folyóirathoz került át.
Előszó
Részlet:
A svábhegyi verseny
Nagy nemzetközi részvétet - Negyvenhárom automobil és harmincnégy motorkerékpár nevezett - A versenykocsik között nagy küzdelem várható - Mi történik a verseny előtt?...
Tovább
Előszó
Részlet:
A svábhegyi verseny
Nagy nemzetközi részvétet - Negyvenhárom automobil és harmincnégy motorkerékpár nevezett - A versenykocsik között nagy küzdelem várható - Mi történik a verseny előtt? - A versenynap programmja - Carola mecklenburgi hercegnő a versenyzők között - Nazzaro és a svábhegyi verseny.
Az osztrák-magyar turaut diadalmas lefutása után ujból nagy és kimagasló esemény előtt áll a Királyi Magyar Automobil Club.
Október hetedikén, vasárnap futják le a svábhegyi ötkilométeres pályán a negyedik svábhegyi versenyt, amelyet a rendező klub példaadó precizitással és kitartó munkássággal készitett elő. A hatóságok és a főváros megértő készséggel segédkezett, ugy hogy e pillanatban már minden készen várja a lelkes sportoló társaságot. A főváros utügyi bizottsága teljes mértékben gondoskodott az utvonal kijavitásáról. A zavaró vizmosások eltüntek, ami kétségtelenül kellemesen fogja meglepni a verseny résztvevőit.
Vissza
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.
Leütési ár:
5.400 Ft
Licitek száma: 0
Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!
Felhasználási feltételek elfogadása
MINDEN AUKCIÓN VETT TÉTEL UTÁN A LEÜTÉSI ÁR + 15% ÁRVERÉSI JUTALÉK FIZETENDŐ!
Aukciós szabályzatunk módosult! A változást piros színnel jelöltük szabályzatunkban. Kérjük, az első licitálás megkezdése előtt figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket, valamint az Aukciós szabályzatot.
Az Antikvarium.hu aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása.
Az Antikvárium.hu Kft. aukciós felületének részletes szabályai és technikai leírása itt.