Johansson, Gunnar: Élni akarunk! (Tiltólistás kötet)

Gunnar Johansson
Marchis György
Centrum Kiadóvállalat Rt. (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 247 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2023-09-24 20:42

Budapest, 1943, Centrum Kiadóvállalat Rt. kiadása és nyomása, 247 p.

Első magyar nyelvű kiadás. Élni akarunk! Írta: Gunnar Johansson. Fordította: Marchis György.
"Ez a regény eredetileg svéd nyelven „Vi wille inte dö” címen jelent meg Stolger Sclildt kiadónál Helsikiben. A fordítás az ötödik svéd nyelvű kiadás nyomán készült.  - A legjobb háborús regény pályázaton első díjat nyert. - Egyedül jogosított magyar kiadás. - Centrum Kiadóvállalat Rt. nyomása."
A hadseregfőparancsnok napiparancsából c. előszóval és az olvasóhoz írt szerzői bevezetéssel kiegészített kötet.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány a kiadó emblémájával ellátott, mintás címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, feliratozatlan, mintás hátlappal, hiánytalan állapotban, feliratozott, illusztrált, fülszöveges, sérült, kiadói borítófedélben.
"...A svéd-finn szerző közvetlen benyomásai alapján írja le az első finn-orosz háborút, amelyben maga is, mint csapattiszt vett részt. Egyszerűen, közvetlenül és keresetlen szavakkal adja vissza a parányi finn nemzetnek óriás ellenfelével való hősi küzdelmét. Nem szakszerű hadtörténelmi munka, hanem finn testvéreink heroikus harcának megrázó regénye, amely költői mondatokban bizonyítja azt, hogy milyen testvéri és együttérző hazaszeretettel harcolt az egykor vörös és oroszbarát finn párt ellenfelének, a fehér finneknek oldalán a közös ellenség, a Szovjet ellen..." - (Magyar Katonai Szemle, 1944./14. évfolyam, 2. negyedév/4. sz.).

A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított, „Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.” címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.

Részlet a könyvből: A hadseregfőparancsnok napiparancsából 1940. III. 14. Az egész világ csodálattal tekint felétek és mégis teljesen egyedül álltok három és fél hónapi hős küzdelem után.... Tovább

Részlet a könyvből: A hadseregfőparancsnok napiparancsából 1940. III. 14. Az egész világ csodálattal tekint felétek és mégis teljesen egyedül álltok három és fél hónapi hős küzdelem után. Katonáink éjjel-nappal felváltás nélkül, testi és lelki erejüket meghaladóan állnak szemben az ellenséggel. Külföldről több segítséget nem kaptunk, mint tüzérséggel és repülőgépekkel megerősített két zászlóaljat. Ha egykor ennek a háborúnak a történetét megírják, akkor tudja meg csak a világ, milyen hősök voltatok. Az éjjel és nappal szünet nélkül folytatott tizenhathetes véres harc után hadseregünk még mindíg legyőzetlenül áll egy olyan ellenséggel szemben, amely - szörnyű veszteségei ellenére - számban még mindig gyarapodik. De kitart az otthon frontja is, ahol számtalan légitámadás halált és pusztulást hozott asszonyainkra és gyermekeinkre. Leégett városok és szétdúlt falvaink messze az arcvonal mögött, egészen nyugati határunkig, beszédes bizonyságai azoknak a szenvedéseknek, amelyeket ez a nép az elmult hónapokban kiállott. Vissza
177

Kikiáltási ár:
9.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
10.800 Ft Licitek száma: 0