Hagadah des Pesach-Festes mit einer Deutschen Uebersetzung aud dem helligen Lande Jerusalem
Kiadói fatáblás kötés
, 93 oldal
Német
Héber
15 cm x 10 cm
Jerusalem, é. n., Oest. Ung. Mähr. Böhm kiadás (O.U., Jerusalem), 93 p.; ill.
Hagadah des Pesach-Festes mit einer Deutschen Uebersetzung aud dem helligen Lande Jerusalem / Haggada, a Pészah-Ünnep héber-német fordításban, Jeruzsálem szent földjéről.
Héber-német, két nyelvű kiadvány.
Néhány szövegközti fekete-fehér könyvdísszel illusztrált kiadás.
Kiadói fatáblás kötésben lévő példány különleges, színes, keretes berakású, latin és héber betűs - Jerusalem feliratozású, betétes, intarziás címfedéllel sima fatáblás hátlappal, feliratozatlan, könyvkötő által pótolt modern plüss könyvgerinccel, modern előzéklappal, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, tiszta belívekkel, sérült címlappal, átlagos állapotban.
Ritka!
Gelobt seyst du Gott, unser Herr, Herr der Welt, ber uns hat erwählet vor jedem Volke, ums hat erhöhet über alle Sprachen und Nationen, uns hat geheiliget durch seine Gebote. Du hast uns gegeben, Gott unser Herr, in deiner Liebe (die Sabbathtage zur ruhe) die Feste zur Freude, die festlichen Zeiten und Tage zur freundlichen und fröhliehen Erheiterung - (diesen Sabbathtag) den Tag des Festes der ungesäueren Brode, als die Zeit unserer Befreiung (in Liebe) zur Verkündigung des Heiligen, zum Angedenken an den Auszug aus Agypten! denn uns hast du erwählt, uns geheiliget vor allen Völkern (und den Sabbath) und die heiligen Feste (in Liebe und Freindlichkeit) zur Freud, und Fröhlichkeit uns eigenthümlich beschieden.