Muhi Dániel: Gyász- és emlék beszédek, imák, s egyházszertartási elmélkedések gyűjteménye - Egyedi gyűjtemény, kézzel lejegyezve az 1861. esztendőből Csarodán.
Korabeli félbőr kötés
, 376 oldal
18 cm x 11 cm
Csaroda, 1861, k. n., 116 p. + [16] p. + 117-230 p. + [4] p. + 231-362 [!356] p. + 1 mell.
Kézzel írt, egyedi, gyász- és emlék beszédek, imák, s egyházszertartási elmélkedések gyűjteménye.
A kézzel jegyzett előzéklap tanúsága szerint a "Gyász- és emlék beszédek, imák, s egyházszertartási elmélkedések gyűjteménye" címmel ellátott gyűjteményt Muhi Dániel 1861. évben jegyezte le Csordán. A kötet 362 kézzel számozott oldalból áll, ami egy helyen el lett számozva, így helyesen 356 oldal lenne, ez ki lett egészítve egy 16 és egy 4 oldalból álló melléklettel (be lettek kötve a könyvbe).
Korabeli félbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan, kopott címfedéllel, feliratozatlan, dombornyomott díszítéssel ellátott, sérült könyvgerinccel, az előzéklapokon megjegyzésekkel, néhány oldalon tollal és ceruzával végzett korrekcióval és kiegészítéssel.
Különálló egyedi melléklet: Egy kézzel írt, 3 oldal terjedelmű keresztelési beszéd.
Miképen kell elkészűlni az Ur vacsorával való éléshez?
Megkell az embernek magát vizsgálni ha vajjon 1., hinni é igazán a ker. vallás igazságait 2., ismeri é, bánja és kivánjá é elhagyni eddigi vétkeit; 3., igyekszik é ezután ártatlan és kegyes életet élni.