Das Buch des Schicksals, oder der Zauberer im Salon

Kiadói varrott kemény papírkötés , 43 oldal
Méret: 22 cm x 14 cm
2023-09-24 20:00

Wien [Bécs], é. n., H. F. Müller's Kunsthandlung (Gedruckt bei J. P. Sollinger), [1] t. + [4] p. + 43 p., ill.

Das Buch des Schicksals, oder der Zauberer im Salon. / A sors könyve, avagy a varázsló a szalonban.
Német nyelvű, gótbetűs kiadvány. Címlapképen egy egész oldalas litográfiával illusztrált kötet. A könyv utolsó lapján és a hátsó előzéklapon ceruzával írt, régi tulajdonosi bejegyzések, ceruzás rajzok és satírozások láthatók.
Kiadói varrott kemény papírkötésben lévő példány feliratozatlan, illusztrált címfedéllel, feliratos, kopott könyvgerinccel, illusztrált hátlappal, néhány nedvességtől foltos, az alsó részén sérült lappal, hiánytalan állapotban.
Ritka!
A kiadási év nélkül megjelent, német nyelvű könyvészeti adatbázisok szerint kb. a 19. század negyvenes éveire datálható kiadvány egy házi használatra szánt "jóskönyv," maga a "szalon varázslója," amelyet kockadobásokkal lehetett használni. Lényege, hogy a "sorsot" faggató egyén a könyv utasításait követve, egy kocka dobásainak értékeit a könyv által meghatározott jelzésekre átírva kaphatta meg a "varázsló" válaszát, amelyet a könyv megfelelő oldalaira lapozva olvashatott el.

090

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.000 Ft Licitek száma: 0