Makkai Sándor: Sárga vihar (Bőrkötéses, argentín, bibliofil kiadás.)

Makkai Sándor
Editorial Transsylvania Könyvkiadó Vállalat ,
Kiadói varrott, egészbőr sorozatkötés , 374 oldal
Sorozatcím: Magyar Történelmi Regénysorozat
Kötetszám: 7
Méret: 20 cm x 15 cm
2023-01-22 20:00

Buenos Aires, 1961, Editorial Transsylvania Könyvkiadó Vállalat kiadása (Danubio Magyar Nyomdavállalat, B.A.) 374 p. + [2] p.

Emigráns kiadás. Magyar Történelmi Regénysorozat. No.: 7. sz. Sárga vihar. Regény. Írta: Makkai Sándor. A Magyar Történelmi Regénysorozat eddig megjelent könyveinek a jegyzékével. A könyvet a Danubio Magyar Nyomdavállalat nyomtatta és a Transsylvania Könyvkiadó Vállalat jelentette meg Buenos Aires-ben, Argentinában. Kiadói varrott (barna) egészbőr sorozatkötés feliratozatlan, kiadói emblémás címfedéllel, aranyozott feliratos, illusztrált, kötetjelzéses könyvgerinccel, barna, virágmintás kiadói előzéklapokkal, szép, tiszta belívekkel, hiánytalan, átlagos állapotban. A kötet szerzője, Dr. Makkai Sándor (Nagyenyed, 1890. május 13. – Budapest, 1951. július 19.) erdélyi magyar író, pedagógus, református lelkész, az Erdélyi református Egyházkerület püspöke 1926-tól 1936-ig. A nagyenyedi, kolozsvári és sepsiszentgyörgyi református kollégiumba járt középiskolába, majd a Kolozsvári Református Teológián, a Ferenc József Tudományegyetem bölcsészeti karán diplomázott. A kolozsvári teológia vallástanára, Vajdakamarási lelkész, kolozsvári teológiai tanár, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke. Debreceni egyetemi tanár. A "Láthatár" c. folyóiratban megjelentett "Nem lehet"c. cikkével nagy vitát váltott ki a nemzetiségi kérdésről az erdélyi magyarság körében. Történelmi regényeivel nagy sikert aratott Magyarországon és Erdélyben egyaránt.
240

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.700 Ft Licitek száma: 27