Kézdi-Kovács Elemér (1898- ?): Méhesben - olaj, vászon 40 cm x 63 cm

Kézdi-Kovács Elemér
Vászon , 1 oldal
Méret: 51 cm x 71 cm
2022-12-18 20:00

Kézdi-Kovács Elemér: Méhesben - olaj, vászon 40 cm x 63 cm

Jelzés balra lent: Kézdi-Kovács E., olaj, vászon, aranyozott keretben. A kép mérete 40 cm x 63 cm. A kép mérete keretben 51,2 cm x 71 cm.

Festő, iparművész. Kézdi-Kovács László fia. A budapesti Iparművészeti Főiskolán, majd ugyanitt a Képzőművészeti főiskolán végezett művészeti tanulmányokat. Stílusos dekoratív tervezetekkel, tengerparti impressziókkal és arcképekkel 1916-17-ben szerepelt először a Műcsarnok és a Nemzeti Szalon tárlatain, melyeknek ezt követően rendszeres és szorgalmas kiállítója lett. 1922-től Firenzében, Londonban és Brüsszelben főleg arcképeket festett. 1933-tól a Nemzeti Szalon titkára volt. 1951-ben New Yorkban telepedett le. (Éber, LÁ, Új Idők Lexikona) Vissza
455

Kikiáltási ár:
90.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
100.100 Ft Licitek száma: 0