Országh Elek: Vadászati és horgászati zsebkönyv- II. évfolyam/1936-37.

A magyar vadászok országos szövetségének és a budapesti sporthorgászok egyesületének hivatalos évkönyve/II. évfolyam/1936-37.

Kézdivásárhelyi Benkő Pál
Országh Elek
vitéz Szurmay Sándor
Sárszögi
Csallóközi
Országh Elek
Szerzői kiadás
Kiadói egészvászon kötés , 89 oldal
Méret: 15 cm x 12 cm

Budapest, 1936-1937, Országh Elek ("Élet" Irod. és Nyomda Rt.), 89 p., ill.

Vadászati és horgászati zsebkönyv. II. évfolyam. 1936-1937. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének és a Budapesti Sporthorgászok Egyesületének Hivatalos Évkönyve. Szerkesztette: Országh Elek.
A M. Kir. Földmívelésügyi Ministerium erkölcsi támogatásával. Szövegközti, fekete-fehér képekkel illusztrált, valamint naptárral és korabeli hirdetésekkel kiegészített kötet. A címlapon ceruzával beírt tulajdonosi bejegyzés és monogram látható. Nyomtatta az "Élet" Irod. és Nyomda Rt. Nyomdája.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban.
Az egyik szerző, Vitéz Uzsoki báró Szurmay Sándor (1860. december 19. – Budapest, 1945. február 26.) magyar királyi honvédtiszt, gyalogsági tábornok, 1917-1918-ban honvédelmi miniszter, 1941-től vezérezredes. A Ludovika Akadémia tisztképző évfolyamainak elvégzése után 1884-ben hadnagyi rangban csapattiszti, majd segédtiszti szolgálatot teljesített a Magyar Honvédség különféle alakulatainál. 1898-ban őrnaggyá léptették elő, majd 1905-ben ezredesi rangot kapott. Később államtitkárként tevékenykedett a honvédelmi minisztériumban. 1914 és 1915 között hadtestparancsnok, utána altábornagy volt. 1917 és 1918 között a Tisza István-, az Esterházy-, majd a Wekerle-kormány honvédelmi miniszteri tisztségét töltötte be. 1921-ben visszavonult az aktív szolgálattól. Budapesten élt, több könyvet írt, a fontos hadászati és hadtörténeti munkák mellett kedvtelésből értekezéseket is kiadott a vadászatról, a hüllőkről és az okkultizmusról is.

Részlet a könyvből: A sörétes vadászpuska története. Irta: Kézdivásárhelyi Benkő Pál. Mintegy 372 évvel ezelőtti iratokban látjuk első nyomait a sörétespuskának, mert azelőtt sörétről nem volt... Tovább

Részlet a könyvből: A sörétes vadászpuska története. Irta: Kézdivásárhelyi Benkő Pál. Mintegy 372 évvel ezelőtti iratokban látjuk első nyomait a sörétespuskának, mert azelőtt sörétről nem volt említés, tehát puska sem lehetett. Vadászatra a kisebb öbnagyságú (16-24) sörétespuskákat használták, melyeknek símán fúrt csővekből golyót is lőttek. Megbízható pontos adatok híjján nehéz volna a sörétespuska fejlődésének minden változatát ismertetni, ezért röviden csakis a XVIII. századnál kezdem, mert ebben az időben lett a söréthasználat általánossá. "Henry Raminger", Angliában 1758-ban sörétgyártásra szabadalmat kap; az első tökéletesebb elültöltő sörétespuska is a XIX. század elején jelenik meg Angliában. Vissza
287

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
164.000 Ft Licitek száma: 0