Verne Gyula: Tizenötéves kapitány

Verne Gyula
Szász Károly
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 303 oldal
Sorozatcím: Verne Gyula összes művei
Méret: 20 cm x 14 cm
2023-09-24 20:40

Budapest, é. n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 303 p. + [1] p., ill.

Verne Gyula Összes Munkái c. sorozatban (számjelzés nélkül) megjelent mű.
Tizenötéves kapitány. Regény. Írta: Verne Gyula. Franciából fordította: Szász Károly.
Egyedül jogosított nyolcadik kiadás. Nyolcvankilenc, szövegközti, fekete-fehér képpel illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő példány aranyozott feliratos, illusztrációval ellátott, utószínezett címfedéllel, feliratos, aranyozott, díszes, kopott könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Jules Gabriel Verne /Verne Gyula/ (Nantes, 1828. február 8. – Amiens, 1905. március 24.) francia író, egyben a tudományos-fantasztikus irodalom egyik legnagyobb, korszakalkotó alakja. A könyveiben említett száznyolc terv és találmány döntő többségét mára már megvalósították. Kalandos műveiben a föld tájainak, embereinek és természeti helyeinek, valamint a korát megelőző technikai találmányok bemutatásának gazdag tárházát mutatja be izgalmas cselekmények és karakteres szereplők segítségével.

Részlet a könyvből: 1873 február 2-án a Vándor nevű brick-goelette (vitorlás naszád) a déli szélesség 43° 57' és (Greenwichi délkörtől számítva) a nyugati hosszúság 165° 19' alatt horgonyzott.... Tovább

Részlet a könyvből: 1873 február 2-án a Vándor nevű brick-goelette (vitorlás naszád) a déli szélesség 43° 57' és (Greenwichi délkörtől számítva) a nyugati hosszúság 165° 19' alatt horgonyzott. Ez a voltaképpen halászatra fölszerelt hajó négyszáz tonna térfogatú volt s Weldon W. Jakab kaliforniai gazdag vállalkozó volt a tulajdonosa, ki azt évek óta a Hull kapitány vezénylete alá adta ; rendszerint az ausztráliai tengeren halászgattak vele. A Vándor egyike volt a legkisebb, de legjobb hajóknak, melyet Weldon W. Jakab vagy a Bering-szoroson át az északsarki, vagy Tazmán-föld, vagy Horn-fok vidékén túl a délsarki tengerekre kiindított. Pompás járatú hajó volt. Könnyen kormányozható, azért kevés emberrel is elindulhatott a déli sark-tenger veszélyes zátonyai közé. Hull kapitány, e fürge hajó parancsnoka, sokszor kivágta magát a jégtorlasz közül, mely Új-Zéland vagy Jóremény-fok vidékén sokkal csekélyebb szélességben is megijeszti a hajósokat nyáron (a déli félgömbi télen) át, mint a megfelelő időszakban az északi félgömbön... Vissza

Első rész
A "Vándor"3
Sand Dick, az árva fiú 10
A tört hajó17
A "Waldeck" menekültjei22
S. V. 28
Mit vesznek észre?38
A cet45
Előkészületek49
Harc a cettel56
Sand kapitány65
Az első négy nap71
Vihar81
Csalódás90
Száraz!98
Mit kell tenni106
Harris115
Úton124
Kétségek és aggodalmak133
Második rész
A rabszolgakereskedés147
Harris és Negoro153
Útra kelnek162
Milyen utak vannak Angolában172
Egy hangyafészekben. Benedek úr értekezése180
A búvárharang üregében188
Tábor a Koanza partján196
Sand Dick jegyzeteiből205
Kazondé214
A vásár napja222
Hogyan égettek puncsot a kazondéi királynak230
Királyi temetés240
A gyarmatház belseje250
Aki bogár után indul258
A mganga266
A menekülés274
Úti kalandok282
Új megpróbáltatások289
S. V.293
Befejezés302
413

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
8.000 Ft Licitek száma: 0