A szabadkőművesség általános kézikönyve I-II. - A-L/M-Z
Max Hesse's Verlag(Lipcse)
Kiadói félbőr kötés
, 1.279 oldal
Német
24 cm x 16 cm
Leipzig [Lipcse], 1900-1901, Max Hesse's Verlag (Hesse & Becker, Leipzig), VII p. + [1] p. + 640 p., [2] p. + 639 p. + [1] p.
Allgemeines Handbuch der Freimaurerei I-II. / A szabadkőművesség általános kézikönyve I-II. (egységes külön kötetekben).
I. kötet: A-L. Leipzig, 1900, VII p. + [1] p. + 640 p. II. kötet: M-Z. Leipzig, 1901, [2] p. + 639 p. + [1] p.
Német nyelvű kézikönyv. Lenning szabadkőműves enciklopédiájának harmadik kiadása, egyeztetve az új tudományos kutatásokkal. A lexikont a Német Szabadkőművesek Szövetsége (Verein deutscher Freimaurer) szerkesztette. Bevezetéssel, a rövidítések jegyzékével, illetve név és tárgymutatóval kiegészített kötetek.
Kiadói félbőr kötésben lévő kötetek feliratozatlan, aranyozott szabadkőműves jelképekkel illusztrált címfedéllel, aranyozott feliratozású, díszes, kopott könyvgerinccel, mintázott előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban. "...A mű ugyan elsősorban a német viszonyokat tartja szem előtt, de figyelmet fordít a külföldre is. Fősulyt az általános érdekű etnikai viszonyokra, a szabadkőművesi berendezésekre helyezi, az életrajzoknál a szabadkőművesi tevékenységet domborítja ki, s bőségesen utal a szakbavágó irodalomra. A mű átszerkesztésénél arra is gondoltak, hogy azt a profán világ is megérthesse és használhassa…" - (Kelet, 1900. május 20./12. (25.) évfolyam/5. szám)
Alábbi kétkötetes kézikönyv teljes nyíltsággal mutatja be a szabadkőművesség történelmi fejlődését, egyúttal nem elhallgatva eltévelyedéseiket, melynek minden ember alkotta mű többé-kevésbé ki van téve. A szövetség belső felépítésének és intézményének tárgyalásából egyúttal az is kiviláglik, hogy ez nem egy titkos szervezet, mint azt sokan gondolják, és ideális céljaik és erkölcsi-vallási szokásaik jobb megvilágítást kapnak. A kézikönyv mind a szabadkőművesek, mind a nem szabadkőművesek érdeklődésre számot tarthat.
Leütési ár:
29.000 Ft
Licitek száma: 2