Varga Nándor Lajos/Kondor Lajos/Ék Sándor/Gulyás Dénes/Varga Gyula/Major János: Budapest felszabadulásának 20 éves évfordulója (aláírt, számozott példány)

Rézkarc gyüjtemény

Kondor Lajos
Ék Sándor
Gönczi Béla
Varga Gyula
Major János
Pásztor Gábor
Varga Nándor Lajos
Gulyás Dénes
Képcsarnok (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 44 oldal
Méret: 30 cm x 43 cm

[Budapest], é. n., Képcsarnok, 22 t. (rézkarc)

Nyolc művész által aláírt példány. Számozott, bibliofil kiadás. Budapest felszabadulásának 20 éves évfordulója. Rézkarc-gyűjtemény.

A képek alatt található aláírások:
  • Ék Sándor (1895-1978) Kossuth-díjas festő-, grafikusművész.
  • Gönczi Béla (1934-) grafikusművész.
  • Gulyás Dénes (1927-2003) festő-, grafikusművész.
  • Kondor Lajos (1926-2006) Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész.
  • Major János (1934-2008) Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész
  • Pásztor Gábor (1933-2012) Munkácsy Mihály-díjas grafikusművész.
  • Varga Gyula (1935-) grafikusművész.
  • Varga Nándor Lajos. (1895-1978) festő-, grafikus- és érdemes művész
22 fekete-fehér, hártyapapírral védett rézkarcot tartalmazó gyűjtemény az 1960-as évekből. A táblák hátoldalán sorszámbélyegző és a „Művészileg ellenőrizve” feliratú bélyegző lenyomata látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású, foltos címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, címfedél felől nedvességtől foltos előzéklappal, egy sérült hártyapapírral, átlagos állapotban.

Rézkarcok:

1. mű: Népstadion. Alkotó: Gulyás Dénes (aláírt). - Sorszám: 073.
2. mű: Ferihegyi repülőtér. Alkotó: Kondor Lajos (aláírt). - Sorszám: 048.
3. mű: Május 1. felvonulás. Alkotó: Pásztor Gábor (aláírt). - Sorszám: 059.
4. mű: Árpád úti új lakótelep. Alkotó: Varga Nándor Lajos (aláírt). - Sorszám: 044.
5. mű: Thalman úti lakótelep. Alkotó: Varga Nándor Lajos (aláírt). - Sorszám: 050.
6. mű: Városrendezés. Alkotó: Ék Sándor (aláírt). - Sorszám: 044.
7. mű: Földalatti. Alkotó: Kondor Lajos (aláírt). - Sorszám: 079.
8. mű: Orvostudományi Intézet székháza. Alkotó: Pásztor Gábor (aláírt). - Sorszám: 044.
9. mű: Önlátkép Budapestről. Alkotó: Ék Sándor (aláírt). - Sorszám: 102.
10. mű: Déli p. u. Alkotó: Gönczi Béla (aláírt). - Sorszám: 048.
11. mű: Erzsébet-híd. Alkotó: Varga Gyula (aláírt). - Sorszám: 088.
12. mű: Mechanikai Mérőműszer Gyára. Alkotó: Major János (aláírt). - Sorszám: 039.
13. mű: Életbe lép az alkotmány. - Sorszám: 044.
14. mű: Csatárka úti gyermekváros. - Sorszám: 053.
15. mű: Kőbányai mozi. - Sorszám: 048.
16. mű: Államosítás.... - Sorszám: 042.
17. mű: T. V. adó. - Sorszám: 044.
18. mű: Ujjáépült vár. Alkotó: Maurer Dóra. - Sorszám: 072.
19. mű: Uri utca. - Sorszám: 055.
20. mű: Csepel - látkép. - Sorszám: 040.
21. mű: Romos Budapest-látkép. - Sorszám: 083.
22. mű: Bartók B. kultúrház. - Sorszám: 046.

1. Népstadion - Gulyás 1965. - Ez a 073 számú.
2. Ferihegyi repülőtér - Kondor Lajos - Ez a 048 számú.
3. Május 1. felvonulás - Pásztor Gábor - Ez a 059 számú.
4. Árpád úti új lakótelep - Varga - Ez a 044 számú.
5. Thalman uti lakótelep - Varga - Ez a 050 számú.
6. Városrendezés - Ék Sándor - Ez a 044 számú.
7. Földalatti - Kondor Lajos - Ez a 079 számú.
8. Orvostudományi Intézet székháza - Pásztor Gábor - Ez a 044 számú.
9. Önlátkép Budapestről - Ék Sándor - Ez a 102 számú.
10. Déli p. u. - Gönczi Béla - Ez a 048 számú.
11. Erzsébet-híd - Varga Gyula - Ez a 088 számú.
12. Mechanikai Mérőműszer Gyára - Major János - Ez a 039 számú.
13. Életbe lép az alkotmány - Ez a 044 számú.
14. Csatánka úti gyermekváros - Ez a 053 számú.
15. Kőbányai mozi - Ez a 048 számú.
16. Államosítás - Ez a 042 számú.
17. T. V. adó - Ez a 044 számú.
18. Ujjáépült vár - Ez a 072 számú.
19. Uri utca - Ez a 055 számú.
20. Csepel - látkép - Ez a 040 számú.
21. Romos Budapest-látkép - Ez a 083 számú.
22. Bartók B. kultúrház - Ez a 046 számú.

409

Kikiáltási ár:
36.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
37.000 Ft Licitek száma: 0