Pichler, Vitus: Candidatus abbreviatus jurisprudentiae sacrae, hoc est, juris canonici, secundum Gregorii papae IX. libros V. Decretalium explanati summa, seu Compendium I-II.
Összevont jogszabálygyűjtemény; azaz a szent kánonjog IX. Gergely pápa Decretaliája szerint öt könyvben értelmezve, avagy Kompendium I-II.
Vitus Pichler
Sumptibus Martini Veith Bibliopolae(Augsburg)
Korabeli bőrkötés
, 1.613 oldal
Latin
18 cm x 10 cm
Augustae Vindelicorum [Augsburg], 1736-1744, Sumptibus Martini Veith Bibliopolae, [16] p. + 783 p.; [12] p. + 830 p. + [22] p.
Candidatus abbreviatus jurisprudentiae sacrae, hoc est, juris canonici, secundum Gregorii papae IX. libros V. Decretalium explanati summa, seu Compendium I-II. Quod in Usum maximé Discipulorum ... collegit Auctor ipse ... R. P. Vitus Pichler. / Összevont jogszabálygyűjtemény; azaz a szent kánonjog IX. Gergely pápa Decretaliája szerint öt könyvben értelmezve, avagy Kompendium I-II. Melyeket tanítványai legfőbb hasznára ... összegyűjtött maga a szerző ... R. P. Vitus Pichler. (egységes külön kötetekben) Az első kötet harmadik, a második kötet negyedik kiadás. Néhány fekete-fehér könyvdísszel illusztrált, latin nyelvű kötetek. Az előzéklapokon tollal beírt ex libris bejegyzések, a címlapokon régi tulajdonosi bejegyzések láthatók. Korabeli bőrkötésben lévő kötetek feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, aranyozott mintával gazdagon díszített könyvgerinccel, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kánonjogi munka szerzője Vitus Pichler (1670-1736) osztrák származású jezsuita szerzetes, teológus, egyházjogász. 1696-ban lépett a jezsuita rendbe, majd filozófiát és teológiát oktatott a dillingeni, az ingolstadti és az augsburgi egyetemeken. A kánonjog területén végzett munkásságával nemzetközi hírnevet szerzett, és a kor másik híres egyházjogi szakértője, Francis Xavier Schmalzgrüber mellett vált a téma elismert szakértőjévé.
Leütési ár:
151.000 Ft