Pichler, Vitus: Candidatus abbreviatus jurisprudentiae sacrae, hoc est, juris canonici, secundum Gregorii papae IX. libros V. Decretalium explanati summa, seu Compendium I-II.

Összevont jogszabálygyűjtemény; azaz a szent kánonjog IX. Gergely pápa Decretaliája szerint öt könyvben értelmezve, avagy Kompendium I-II.

Vitus Pichler
Sumptibus Martini Veith Bibliopolae (Augsburg) ,
Korabeli bőrkötés , 1.613 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 18 cm x 10 cm

Augustae Vindelicorum [Augsburg], 1736-1744, Sumptibus Martini Veith Bibliopolae, [16] p. + 783 p.; [12] p. + 830 p. + [22] p.

Candidatus abbreviatus jurisprudentiae sacrae, hoc est, juris canonici, secundum Gregorii papae IX. libros V. Decretalium explanati summa, seu Compendium I-II. Quod in Usum maximé Discipulorum ... collegit Auctor ipse ... R. P. Vitus Pichler. / Összevont jogszabálygyűjtemény; azaz a szent kánonjog IX. Gergely pápa Decretaliája szerint öt könyvben értelmezve, avagy Kompendium I-II. Melyeket tanítványai legfőbb hasznára ... összegyűjtött maga a szerző ... R. P. Vitus Pichler. (egységes külön kötetekben)
Az első kötet harmadik, a második kötet negyedik kiadás. Néhány fekete-fehér könyvdísszel illusztrált, latin nyelvű kötetek. Az előzéklapokon tollal beírt ex libris bejegyzések, a címlapokon régi tulajdonosi bejegyzések láthatók.
Korabeli bőrkötésben lévő kötetek feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, aranyozott mintával gazdagon díszített könyvgerinccel, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kánonjogi munka szerzője Vitus Pichler (1670-1736) osztrák származású jezsuita szerzetes, teológus, egyházjogász. 1696-ban lépett a jezsuita rendbe, majd filozófiát és teológiát oktatott a dillingeni, az ingolstadti és az augsburgi egyetemeken. A kánonjog területén végzett munkásságával nemzetközi hírnevet szerzett, és a kor másik híres egyházjogi szakértője, Francis Xavier Schmalzgrüber mellett vált a téma elismert szakértőjévé.

304

Kikiáltási ár:
40.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
151.000 Ft Licitek száma: 0