Schmidt József: Latin-magyar zsebszótár I-II.

A középiskolák számára - Latin-magyar rész/Magyar-latin rész

Schmidt József
Athenaeum Irod. és Nyomdai R. T. (Budapest)
Korabeli félbőr kötés , 710 oldal
Nyelv: Magyar  Latin
Méret: 14 cm x 10 cm

Budapest, é. n., Athenaeum Irod. és Nyomdai R.-T. (Athenaeum, Bp.), 366 p., 344 p.

Latin-magyar zsebszótár a középiskolák számára I-II. (két rész egy könyvben). I.: Latin-magyar rész. / II.: Magyar-latin rész. Szerkesztette: Schmidt József állami főgymn. tanár.
Második, javított és bővített kiadás. A rövidítések és jelek magyarázatával és korabeli könyvhirdetésekkel kiegészített kötet. A címfedél belső oldalán ceruzás gyermekrajz látható. Nyomatott az Atheneaeumnál, Budapesten.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány, feliratozatlan címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, dombornyomott díszítéssel ellátott, kopott, egy helyen sérült könyvgerinccel, korabeli könyvreklámokkal ellátott, kiadói előzéklapokkal (címfedél felől sérült), hiánytalan állapotban.
A kötet szerkesztője, Schmidt József (Vác, 1868. december 24. – Budapest-Józsefváros, 1933. október 1.) indogermanista, nyelvész, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja. A budapesti egyetemen latin-görög tanári oklevelet szerzett. Állami főgimnáziumi tanárként, majd egyetemi magántanárként tevékenykedett. 1910-ben a budapesti egyetemen az indogermán összehasonlító nyelvészet nyilvános rendkívüli, 1914-ben pedig nyilvános rendes tanára lett. A Tanácsköztársaság idején tanúsított magatartása miatt lemondásra kényszerült. 1924-ben nyugdíjba vonult. Számos indogermanisztikával foglalkozó cikke és tanulmánya jelent meg. Jelentősek műfordításai is. Az általa szerkesztett latin-magyar és magyar-latin szótár széles körben használatban volt a magyar iskolák és a magántanulók körében.
338

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
12.100 Ft Licitek száma: 0