Carolsruhae [Karlsruhe], 1765, In Officina Macklottiana, 412 p.
Opuscula quibus res antiquae praecipue Aegyptiacae explanantur. / Értekezések, amelyekben az antik világ dolgai, különösen az egyiptomiak kerülnek kifejtésre. Írta: Friedrich Samuel Schmidt.
Latin nyelvű, egyiptológiával foglalkozó munka a 18. századból. Néhány fekete-fehér könyvdísszel és iniciáléval.
Korabeli félpergamen kötésben lévő példány feliratozatlan, színes, mintás, az alsó sarkain sérült címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratozású, számjelzéses címkét tartalmazó könyvgerinccel, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Friedrich Samuel Schmidt (1737-1796) svájci származású német tudós, diplomata. Schmidt eredetileg teológiát tanult, később mégis ókori történelemmel, régészettel, különösen pedig egyiptológiával kezdett foglalkozni. 1759-től tagja volt a bajor, 1760-tól a göttingeni tudományos akadémiáknak. 1762-ben Baselben kinevezték az ókortudomány és a régiségek tiszteletbeli professzorának. 1764-től a karlsruhei Nyilvános Könyvtár, valamint a helyi érme- és tudományos gyűjteményének vezetője. 1769 után a karlsruhei központú Badeni Őrgrófság diplomatájaként is szolgált.