Budapest, 1928, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat (Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája, Bp.), [1] t. + 408 p. + [8] t., ill. + 1 mell. (faximile)
Első kiadás. Horthy Miklós. Írta: Pilch Jenő.
Vitéz Nagybányai Horthy Miklósról készült színes, hártyapapírral védett, egész alakos felvétellel, hét fekete-fehér (ezek közül az egyik kép térképvázlat, egy másik kép pedig hártyapapírral védett) és egy színes képtáblával, számos szövegközti, fekete-fehér képpel, illetve néhány fekete-fehér könyvdísszel illusztrált, valamint egy hasonmással, szerzői előszóval, név- és tárgymutatóval, a képek és vázlatok jegyzékével, illetve részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Az előzéklapon lévő illusztráció, valamint néhány a kötetben lévő képek közül Bundschuh Ottó festőművész munkája. Nyomtatta az Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája Budapesten.
Kiadói félbőr kötésben lévő példány aranyozott Horthy felirattal és Horthy Miklós kormányzó aranyozott, dombornyomásos címerével ellátott, foltos címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, színes, illusztrált, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A szerző, Pilch Jenő (Pécs, 1872. május 29. – Budapest, 1937. szeptember 12.) katonatiszt, hadtörténész, katonai szakíró, a Magyar Tudományos Akadémia tagja. A Ludovika Akadémia tisztképző tanfolyamának hallgatója volt. Később a Brassói 24. Honvédgyalogezred címzetes hadapród őrmestereként, majd századosaként, ezt követően pedig a Pécsi 19. Honvédgyalogezred századparancsnokaként tevékenykedett. Majd a Pécsi Hadapródiskola segédtisztje, tanára, a Honvéd Gazdasági Tiszti Iskola tanára, később parancsnoka lett. Ezután a Ludovika Akadémia katonai földrajz tanáraként, a Budapesti Hadtörténeti Levéltár és Múzeum Könyvtárának igazgatójaként, valamint a vidéki katonai könyvtárak főfelügyelőjeként is dolgozott. Gyalókay Jenő és Markó Árpád mellett fontos, meghatározó szerepet töltött be a 20. század magyar hadtörténet-tudományának megújításában, átfogó, rendszeres kutatásában.
Kilencedik éve lesz immár annak, hogy Nagybányai Horthy Miklós ellentengernagyot Magyarország kormányzójává választották.
Azóta több olyan könyv jelent meg, amelyek Magyarország közelmult balsorsverte időszakában nagy érdemeket szerzett hazánkfiai tetteinek ismertetésével és méltatásával foglalkoznak. De Magyarország főméltóságú kormányzójának egész élete folyásáról és működéséről eddigelé még nem látott napvilágot olyan összefoglaló mű a magyar könyvpiacon, amely származását, ifjú éveit, évtizedekre terjedő haditengerészeti pályáját és az 1919-1920-i magyarországi döntő jelentőségű szereplését ismertetné meg a magyar nemzettel.
Ezt a valóban nagy hiányt kívánom most pótolni, mert úgy vélem, hogy végre elérkezett az az idő, hogy annak a férfiúnak életrajzát adjuk, kit "a háború nehéz küzdelmei között a haza védelmében, majd a nemzeti hadsereg megszervezésével a belső rend és biztonság helyreállításában és fenntartásában és így a pusztulás és végenyészet szélére jutott ország megmentésében szerzett" érdemei elismeréseül választott meg a magyar nemzetgyűlés az ország kormányzójává 1920. március 1-én.
Könyvem természetesen korrajz is, amely a fejezetek végéhez illesztett jegyzetek tanusága szerint hiteles forrásokon nyugszik.