Jókai Mór művei - Centenáriumi kiadás 1-100. (Teljes sorozat!)

Jókai Mór
Franklin-Társulat (Budapest) ,
Kiadói egészvászon sorozatkötés , 24.100 oldal
Sorozatcím: Jókai Mór művei-Centenáriumi kiadás
Méret: 20 cm x 13 cm

Budapest, 1925-1932, Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet – Révai Testvérek Irodalmi Intézet R. T. (Franklin-Társulat nyomdája, Bp.), VII p. + 24111 p. + [64] p. (összevont oldalszám)

Jókai Mór művei – Centenáriumi kiadás. (Teljes sorozat)
Az országos Jókai Centenárium-Bizottság megbízásából kiadták a Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és a Révai Testvérek Irodalmi Intézet R. T.
A „nagy magyar mesemondó”, Jókai Mór születésének 100. évfordulója (1925) alkalmából útjára indított 100 kötetes könyvsorozat összes darabja, hiánytalan állapotban.

A sorozat a következő köteteket tartalmazza:

1. Erdély aranykora. Regény. Bp., 1925, VII p. + [1] p. + 226 p. + [1] p. Rákosi Jenő bevezetésével.
2. Török világ Magyarországon. Történeti regény. – A kétszarvu ember. Historiai beszély. I. rész. Bp., 1925, 209 p.
3. Török világ Magyarországon. Történeti regény. – A kétszarvu ember. Historiai beszély. II. rész. Bp., 1925, 199 p. + [1] p.
4. Egy magyar nábob. I. rész. Bp., 1925, 232 p.
5. Egy magyar nábob. II. rész. Bp., 1925, 191 p. + [1] p.
6. Kárpáthy Zoltán. Regény. I. rész. Bp., 1925, 203 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
7. Kárpáthy Zoltán. Regény. II. rész. Bp., 1925, 203 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
8. A régi jó táblabírák. Regény. Bp., 1925, 326 p. + [1] p.
9. Az elátkozott család. Regény. – A barátfalvi lévita. Bp., 1925, 316 p. + [1] p.
10. Szegény gazdagok. Regény. Bp., 1925, 327 p. + [1] p. A címlapon tollal és ceruzával írt, régi tulajdonosi bejegyzések láthatók.
11. Az új földesúr. Regény. Bp., 1926, 263 p. + [1] p. Az előlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
12. Politikai divatok. Regény. Bp., 1926, 363 p. + [1] p. A könyv néhány lapjának széle foltos.
13. Mire megvénülünk. Regény. Bp., 1926, 336 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
14. A kőszívű ember fiai. Regény. I. rész. Bp., 1926, 236 p.
15. A kőszívű ember fiai. Regény. II. rész. Bp., 1926, 231 p.
16. Szerelem bolondjai. Regény. Bp., 1925, 339 p. + [1] p.
17. Fekete gyémántok. Regény. I. rész. Bp., 1925, 202 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
18. Fekete gyémántok. Regény. II. rész. Bp., 1925, 196 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
19. Eppur si muove. És mégis mozog a föld. Regény. I. rész. Bp., 1925, 291 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
20. Eppur si muove. És mégis mozog a föld. Regény. II. rész. Bp., 1925, 275 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
21. Csataképek a magyar szabadságharczból. Bp., 1925, 240 p. + [1] p.
22. Az arany ember. Regény. I. rész. Bp., 1925, 222 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
23. Az arany ember. Regény. II. rész. Bp., 1925, 226 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
24. Az élet komédiásai. Regény. I. rész. Bp., 1925, 243 p.
25. Az élet komédiásai. Regény. II. rész. Bp., 1925, 259 p.
26. Enyim, tied, övé. Regény. I. rész. Bp., 1926, 203 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
27. Enyim, tied, övé. Regény. II. rész. Bp., 1926, 194 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
28. Névtelen vár. Történelmi regény. I. rész. Bp., 1926, 210 p.
29. Névtelen vár. Történelmi regény. II. rész. Bp., 1926, 207 p. + [1] p. A címlapon ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
30. A tengerszemü hölgy. Bp., 1926, 226 p. + [1] p.
31. Egy az Isten. Regény. I. rész. Bp., 1927, 282 p.
32. Egy az Isten. Regény. II. rész. Bp., 1927, 190 p.
33. Rab Ráby. Regény. Bp., 1927, 379 p.
34. A kik kétszer halnak meg. Regény. I. rész: A „tegnap”. Bp., 1927, 315 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
35. A kik kétszer halnak meg. Regény. II. rész: A „ma”. Bp., 1927, 220 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
36. Szeretve mind a vérpadig. Történeti regény a Rákóczy-korból. I. rész. Bp., 1927, 273 p.
37. Szeretve mind a vérpadig. Történeti regény a Rákóczy-korból. II. rész. Bp., 1927, 190 p.
38. Szép Mikhál. Bp., 1927, 232 p.
39. A lőcsei fehér asszony. Regény. I. rész. Bp., 1927, 183 p.
40. A lőcsei fehér asszony. Regény. II. rész. Bp., 1927, 227 p.
41. Jövő század regénye. Regény. I. rész. Bp., 1928, 232 p. A címlapon ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
42. Jövő század regénye. Regény. II. rész. Bp., 1928, 232 p.
43. Jövő század regénye. Regény. III. rész. Bp., 1928, 238 p.
44. A lélekidomár. Regény. I. rész. Bp., 1928, 229 p.
45. A lélekidomár. Regény. II. rész. – A czigánybáró. Bp., 1928, 232 p.
46. Fráter György. Regény. I. rész. Bp., 1928, 259 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
47. Fráter György. Regény. II. rész. Bp., 1928, 258 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
48. Sárga rózsa. – A hol a pénz nem Isten. Bp., 1928, 214 p. + [1] p.
49. Novellák. I. kötet. Bp., 1928, 213 p. + [2] p.
50. Novellák. II. kötet. Bp., 1928, 215 p. + [1] p.
51. A janicsárok végnapjai. Regény. – A fehér rózsa. Bp., 1928, 285 p. + [2] p.
52. Egy hirhedett kalandor a tizenhetedik századból. Bp., 1928, 232 p.
53. Dekameron. Száz novella. I. rész. Bp., 1928, 238 p. A könyv egy lapja (135-136. p.) vágáshibás.
54. Dekameron. Száz novella. II. rész. Bp., 1928, 244 p.
55. Dekameron. Száz novella. III. rész. Bp., 1928, 238 p.
56. Árnyképek. Bp., 1928, 231 p. + [1] p.
57. A damokosok. Regényes törénet. – Népvilág. Elbeszélések. Bp., 1928, 244 p. + [1] p.
58. Szomoru napok. Regény. – A ki a szívét a homlokán hordja. Bp., 1928, 259 p. + [1] p.
59. Véres könyv. Csataképek a keleti háborúból. Bp., 1928, 247 p. + [1] p.
60. Délvirágok. – Oceánia. Egy elsüllyedt világrész története. Bp., 1928, 231 p. + [1] p.
61. Hangok a vihar után. Elbeszélések. Bp., 1930, 247 p. + [1] p.
62. A vadon virágai. – Szélcsend alatt. Elbeszélések. Bp., 1930, 293 p. + [2] p.
63. Bálványos vár. Regény. – Erdélyi képek. Elbeszélések. Bp., 1930, 294 p. + [1] p.
64. Milyenek a nők? – Milyenek a férfiak. Elbeszélések. Bp., 1930, 214 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
65. A magyar előidőkből. – Egy asszonyi hajszál. Elbeszélés. Bp., 1930, 219 p. + [1] p.
66. Novellák. III. kötet. Bp., 1930., 299 p. + [2] p.
67. Szinművek. I. rész. Bp., 1930., 363 p. + [1] p.
68. Virradóra. Elbeszélések. Bp., 1930., 223 p. + [1] p.
69. Targallyak. – Föld felett és víz alatt. Elbeszélések. Bp., 1930., 223 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
70. Egész az északi pólusig. Elbeszélés. – Magnéta. Regény. – A szegénység útja. Elbeszélés. Bp., 1930., 281 p. + [2] p.
71. Megtörtént regék. Beszélyek. Bp., 1930., 212 p. + [1] p.
72. Görög tűz. Elbeszélések. Bp., 1930., 209 p. + [2] p.
73. Hétköznapok. Regény. Bp., 1930., 217 p. + [2] p.
74. Szabadság a hó alatt vagy a zöld könyv. Történelmi regény. I. rész. Bp., 1930., 194 p.
75. Szabadság a hó alatt vagy a zöld könyv. Történelmi regény. II. rész. Bp., 1930., 195 p.
76. Még egy csokrot. Elbeszélések. – Mesék és regék. – Van még uj a nap alatt. Elbeszélések. Bp., 1930., 198 p. + [1] p.
77. Egy játékos aki nyer. Regény. – Költemények. Bp., 1930., 232 p.
78. A három márványfej. Regény. Bp., 1930., 282 p. + [1] p.
79. A gazdag szegények. Regény. Bp., 1930., 212 p. + [1] p. A könyv néhány lapjának széle foltos.
80. Rákóczy fia. Regény. Bp., 1930., 288 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
81. Páter Péter. Regény. – Asszonyt kísér-Istent kísért. Regény. Bp., 1931., 218 p. + [1] p.
82. Levente. Történeti drámai költemény. – Minden poklon keresztül. Történeti regény. Bp., 1931., 295 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
83. Nincsen ördög. Regény. – A Maglay család. – A ki holta után áll bosszut. Bp., 1931., 261 p. + [2] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
84. A fekete vér. Regény – A lenczi fráter. Regény. Bp., 1931., 218 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
85. A két Trenk. Történeti regény. – Trenk Frigyes. Történeti regény. Bp., 1931., 292 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
86. Tégy jót! Regény. – A három királyok csillaga. Bp., 1931., 190 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
87. De kár megvénülni! Regény. Bp., 1931., 241 p. + [2] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
88. Napraforgók. Beszélyek. Bp., 1931., 230 p. + [1] p.
89. Őszi fény. – Észak hónából. Elbeszélések. Bp., 1931., 212 p. + [1] p.
90. Felfordult világ. – Mesék és regék. Bp., 1931., 241 p. + [2] p.
91. Utazás egy sírdomb körül. – Emlékeim a szabadságharc idejéből. Bp., 1932., 200 p. + [1] p.
92. Életemből. – Emlékbeszédek. Bp., 1932., 222 p.
93. Félistenek bolondságai. – Sírkőalbum (Kathlánneth). Bp., 1932., 201 p. + [2] p. Az előlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
94. A mi lengyelünk. Regény. I. rész. Bp., 1932., 255 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
95. A mi lengyelünk. Regény II. rész. – A börtön virága. Regény. Bp., 1932., 224 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
96. Egetvívó asszonyszív. Regény. Bp., 1932., 211 p. + [1] p. A címlapon tollal és ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzések láthatók.
97. A kis királyok. Regény. I. rész. Bp., 1932., 242 p. A címlapon tollal és ceruzával beírt, régi tulajdonosi bejegyzések láthatók.
98. A kis királyok. Regény. II. rész. Bp., 1932., 220 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
99. Öreg ember nem vén ember. Regény. Bp., 1932., 195 p. + [1] p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.
100. Téli napsugár. Bp., 1932., 192 p. A címlapon tollal beírt, régi tulajdonosi bejegyzés látható.

A 100. kötet végén a centenáriumi kiadás teljes tartalomjegyzékével. A köteteket a Franklin-Társulat nyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói egészvászon sorozatkötésben lévő kötetek a Jókai-centenárium aranyozott emblémájával díszített címfedéllel, aranyozott feliratozású és számjelzéses, aranyozással gazdagon díszített könyvgerinccel – néhány köteten a gerincaranyozás megkopott –, hátlapon a centenáriumi kiadás dombornyomású emblémájával, egyedi kiállítású, díszes, színezett előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban.

Részlet az első kötetből: Jókai Mór körül - A czentenáris kiadás elé. - Ötven kötetben adjuk íme Jókai Mórnak születése napja századik évfordulóján egy új nemzedék kezébe a nagy mesemondó epikai... Tovább

Részlet az első kötetből: Jókai Mór körül - A czentenáris kiadás elé. - Ötven kötetben adjuk íme Jókai Mórnak születése napja századik évfordulóján egy új nemzedék kezébe a nagy mesemondó epikai munkáinak válogatott sorozatát. Az egész Jókai nincsen benne ebben az ötven kötetben. De az ő nagysága benne van egészen. És egy esztendőn át erről lesz szó Magyarországon mindenütt: otthon, a nyilvánosság előtt, templomban, iskolában, az irodalmi társaságokban s a hol két magyar ember egymás szemébe néz és egymás szívét keresi. Az alkotó megtagadta tőlünk, hogy ennek, a fórumra most készülő s a nyilvánosság előtt már tülekedő nemzetnek megadja, a mire a mostani gyászidőben legnagyobb szüksége volna, a maga Jókaiját. Mi tehát a kezébe adjuk azt a Jókait, a ki a maga korának fénye volt, a minden jövendő időknek is Jókaiját. Vissza

A damokosok/Népvilág (1928)
A fekete vér/Lenczi fráter (1931)
A gazdag szegények
A három márványfej (1930)
A janicsárok végnapjai/A fehér rózsa (1928)
A két Trenk/Trenk Frigyes (1931)
A kis királyok I-II. (1932)
A kőszívű ember fiai I-II. (1926)
A lélekidomár I-II./A czigánybáró (1928)
A lőcsei fehér asszony I-II. (1927)
A magyar előidőkből/Egy asszonyi hajszál (1930)
A mi lengyelünk I-II./A börtön virága (1932)
A régi jó táblabírák (1925)
A tengerszemű hölgy (1926)
A vadon virágai/Szélcsend alatt (1930)
A kik kétszer halnak meg I-II. (1927)
Árnyképek (1928)
Az arany ember I-II. (1925)
Az elátkozott család/A barátfalvi lévita (1925)
Az élet komédiásai I-II. (1925)
Az uj földesúr (1926)
Bálványos vár/Erdélyi képek (1930)
Csataképek a magyar szabadságharcból (1925)
De kár megvénülni! (1931)
Dekameron I-III. (1928)
Délvirágok/Oceánia (1930)
Egész az északi pólusig/Magnéta/A szegénység útja (1930)
Egetvívó asszonyszív (1932)
Egy az Isten I-II. (1927)
Egy hirhedett kalandor (1928)
Egy játékos aki nyer/Költemények (1930)
Egy magyar nábob I-II. (1925)
Életemből/Emlékbeszédek (1932)
Enyim, tied, övé I-II. (1926)
Erdély aranykora (1925)
És mégis mozog a föld I-II. (1925)
Fekete gyémántok I-II. (1925)
Felfordult világ/Mesék és regék (1931)
Félistenek bolondságai/Sírkőalbum (1932)
Fráter György I-II. (1928)
Görög tűz (1930)
Hangok a vihar után (1930)
Hétköznapok (1930)
Jövő század regénye I-III. (1928)
Kárpáthy Zoltán I-II. (1925)
Levente/Minden poklokon keresztül (1931)
Még egy csokrot/Mesék és regék/Van még uj a nap alatt (1930)
Megtörtént regék (1930)
Milyenek a nők?/Milyenek a férfiak (1930)
Mire megvénülünk (1926)
Napraforgók (1931)
Névtelen vár I-II. (1926)
Nincsen ördög/A Magláy család/A ki holta után áll bosszút (1931)
Novellák I-III. (1928)
Öreg ember nem vén ember (1932)
Őszi fény/Észak honából (1931)
Páter Péter/Asszonyt kísér-Istent kísért (1931)
Politikai divatok (1926)
Rab Ráby (1927)
Rákóczy fia (1930)
Sárga rózsa/A hol a pénz nem Isten (1928)
Szabadság a hó alatt vagy a Zöld könyv I-II. (1930)
Szegény gazdagok (1925)
Szép Mikhál (1927)
Szerelem bolondjai (1925)
Szeretve mind a vérpadig I-II. (1927)
Szinművek (1930)
Szomoru napok/A ki a szivét a homlokán hordja (1928)
Targallyak/Föld felett és víz alatt (1930)
Tégy jót!/A három királyok csillaga (1931)
Téli napsugár (1932)
Török világ Magyarországon I-II./A kétszarvú ember (1925)
Utazás egy sirdomb körül/Emlékeim a szabadságharc idejéből (1932)
Véres könyv (1930)
Virradóra (1930)
182

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
100.100 Ft Licitek száma: 0