Marinovich Imre, Dr./Kontz Endre, Dr/Breuer Szilárd [et. al.]: Magyar tűzoltóság könyve
Dr. Marinovich Endre
Dr. Kontz Endre
Breuer Szilárd
Kuhárszky László
Dittrich József
Dr. Balogh Dezső
(Budapest) ,
, Kiadói egészvászon kötés
, 573 oldal
23 cm x 15 cm
Budapest, 1925, k. n. (Fővárosi Nyomda Rt., Bp.), 240 p.; 333 p.
Egyetlen kiadás. Magyar tűzoltóság könyve. Összeállította: Magyar Országos Tűzoltó Szövetség a m. kir. belügyminiszter tűzrendészeti szakközege. Szerkesztő-bizottság: Dr. Marinovich Endre, Dr. Kontz Endre, Breuer Szilárd, Kuhárszky László, Dittrich József, Dr. Balogh Dezső. Oldalszámozáson belüli egész oldalas, valamint szövegközti, fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet. Nyomtatta a Fővárosi Nyomda Rt. Budapesten. A címlapon tollal írt bejegyzésekkel. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány erősen kopott aranyozású feliratozással ellátott címfedéllel és könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban. A kötet átfogóan mutatja be a hazai tűzoltóság történetét és szervezeti felépítését, kitér a tűzoltás technikájának fejlődésére, továbbá részletesen közli a tűzrendészetre vonatkozó összes korabeli jogszabályt és rendeletet.
"A tűzoltó
Ki az, kinek nincsen soha
Se éjjele, se nappala?...
Ki az, aki mindig ébren?...
Indulásra mindig készen?...
Kinek nincsen otthon, család,
Hallva a kürt hívó szavát!...
"A tűzoltó
Ki az, kinek nincsen soha
Se éjjele, se nappala?...
Ki az, aki mindig ébren?...
Indulásra mindig készen?...
Kinek nincsen otthon, család,
Hallva a kürt hívó szavát!
Kinek mindegy, milyen fajta,
Ha segíteni kell rajta:
A tűzoltó... A tűzoltó!..."
Leütési ár:
110.000 Ft