Marinovich Imre, Dr./Kontz Endre, Dr/Breuer Szilárd [et. al.]: Magyar tűzoltóság könyve

Dr. Marinovich Endre
Dr. Kontz Endre
Breuer Szilárd
Kuhárszky László
Dittrich József
Dr. Balogh Dezső
(Budapest) , , Kiadói egészvászon kötés , 573 oldal
Méret: 23 cm x 15 cm

Budapest, 1925, k. n. (Fővárosi Nyomda Rt., Bp.), 240 p.; 333 p.

Egyetlen kiadás. Magyar tűzoltóság könyve. Összeállította: Magyar Országos Tűzoltó Szövetség a m. kir. belügyminiszter tűzrendészeti szakközege. Szerkesztő-bizottság: Dr. Marinovich Endre, Dr. Kontz Endre, Breuer Szilárd, Kuhárszky László, Dittrich József, Dr. Balogh Dezső.
Oldalszámozáson belüli egész oldalas, valamint szövegközti, fekete-fehér fotókkal illusztrált kötet. Nyomtatta a Fővárosi Nyomda Rt. Budapesten. A címlapon tollal írt bejegyzésekkel.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány erősen kopott aranyozású feliratozással ellátott címfedéllel és könyvgerinccel, színes, mintás előzéklapokkal, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet átfogóan mutatja be a hazai tűzoltóság történetét és szervezeti felépítését, kitér a tűzoltás technikájának fejlődésére, továbbá részletesen közli a tűzrendészetre vonatkozó összes korabeli jogszabályt és rendeletet.

Részlet: "A tűzoltó Ki az, kinek nincsen soha Se éjjele, se nappala?... Ki az, aki mindig ébren?... Indulásra mindig készen?... Kinek nincsen otthon, család, Hallva a kürt hívó szavát!... Tovább

Részlet: "A tűzoltó Ki az, kinek nincsen soha Se éjjele, se nappala?... Ki az, aki mindig ébren?... Indulásra mindig készen?... Kinek nincsen otthon, család, Hallva a kürt hívó szavát! Kinek mindegy, milyen fajta, Ha segíteni kell rajta: A tűzoltó... A tűzoltó!..." Vissza
254

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
110.000 Ft Licitek száma: 0