Uránia Könyvnyomda(Budapest)
Könyvkötői félvászon kötés
, 218 oldal
17 cm x 10 cm
Budapest, 1911, Uránia Könyvnyomda, XIV p. + [2] p. + 204 p.
Első, bibliofil kiadás. Palóc népdalok. (Ipolybalog.) Gyűjtötte: Schoen Arnold. "Ebből a könyvből nyomatott 300 példány mindegyike folyószámmal (1-300.) van ellátva". Ez a 191. számú példány.
Ajánlással, előszóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. A címlapon egy tollal és egy ceruzával írt tulajdonosi bejegyzés, valamint egy bélyegzés látható. Nyomtatta az Uránia Könyvnyomda, Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötésben lévő példány, feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, feliratozatlan könyvgerinccel, néhány oldalon ceruzás jelölésekkel, pár megerősített lappal, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötetet gyűjtötte, Schoen Arnold (Kisgaram, 1887. november 17. – Budapest, 1973. április 28.) művészettörténész, múzeumigazgató, a művészettörténeti tudományok kandidátusa (1961). 1921-től a Lantos Antikvárium főszakértőjeként, 1938-tól a Fővárosi Levéltár fő levéltárnokaként, majd a fővárosi emlékművek felügyelőjeként dolgozott. 1941-ben kinevezték a Budapesti Történeti Múzeum Kiscelli Múzeumának igazgatójává. A barokk kor nemzetközileg is ismert kutatója és az egyházi építmények szakértője volt. Kezdetben a modern festészet nagyjairól írt cikkeket. Számos könyve jelent meg, közülük a legtöbb Pest-Budáról szól, de jelentős eredményeket ért el Székesfehérvár 18. századi művészetének kutatásában is.
1908. év őszén vetődtem csalódott lélekkel Ipolybalogra, hol szabad időmben búfejtésül órákhosszát elhallgattam a csicsergő madarakat álmokat szőve, elmerengtem a rohanó felhőkön ábrándozva s belebámultam az ég végtelen kékjébe felejtve búsvalómat. Egyszer merengésem közben a zizegve hulló lombon át a szellő fülemhez hozta hetykehangú dallam kíséretében ezen dalfinálét: >>Láncot kötök a szívemre, Megfogadom, bírok vele<<. Ez erélyes hang fogvatartott napokon által, míg végre értelmét tudni óhajtván a falú népe közé elegyedtem, amely eleintén elfogódva, később barátságosan nyujtott módot, hogy a lelkébe s annak külső kifejezésébe, a költészetébe bepillanthassak.
Gyermekjáték dalok 3-13
Köszöntők és jelvies dalok 17-20
Szerelmi dalok 23-61
Érzéki szerelmi dalok 67-77
A páros élet dalai 81-86
Katonai dalok 89-113
Genre dalok 117-127
Románcok és balladák 131-149
Szólás-mondások 155-159
Leütési ár:
8.100 Ft