Nagy, (Lajos) Ludovicus: Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae, partiiumque eidem adnexarum I-II.

Nagy Lajos
Ludovico Nagy
(Buda) , , Korabeli félbőr kötés , 959 oldal
Nyelv: Latin
Méret: 21 cm x 14 cm
2023-09-24 20:28

Budae, 1828-1829, Procusae Typis Annae Landerer, [16] p. + 638 p. + [1] p.; 304 p.

Első kiadás. Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae, partiiumque eidem adnexarum I-II. Auctore Ludovico Nagy. / A nevezetes Magyar Királyság és kapcsolt részeinek politikai-földrajzi-statisztikai mutatója I-II. Írta: Nagy Lajos. (egységes külön kötetekben)
A második kötet címlapján az alábbi címváltozattal: Notitiae politico-geographico-statisticae partium Regno Hungariae adnexarum, seu Slavoniae et Croatiae, litoralis item hungarico-maritimi commercialis, et Confiniorum Militarium Hungaricorum.
A címlapokon régi tulajdonosi bélyegzések láthatók.
Korabeli félbőr kötésben lévő példányok feliratozatlan, színes, mintás címfedéllel és hátlappal, aranyozott feliratos, aranyozott mintával díszített könyvgerinccel – az I. kötet gerince könyvkötő által restaurált, a II. kötet gerincének felső része kis mértékben sérült –, korabeli, színes, mintázott előzéklapokkal, színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Nagy Lajos (?-?) nemesi származású magyar királyi helytartótanácsi hivatalnok, Liptó és Turócz vármegyék táblabírája. Történeti földrajzi-statisztikai munkája a Notitiae politico-geographico-statisticae inclyti Regni Hungariae... utóbb Fényes Elek Magyarország geographiai szótára c. könyvének egyik fontos hivatkozási pontjaként lett híres, tudniillik Fényes 1851-es könyvének számos adatközlését Nagy ezen korábbi művére alapozta.

282

Kikiáltási ár:
15.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.000 Ft Licitek száma: 0