Arany János összes költeményei 1-6. (Teljes kötetsor.) (A kötetek szerepeltek az ÁKV 1977. évi, XI. aukciójának 41. tételeként.)

Arany János kisebb költeményei I-II./Arany János nagyobb elbeszélései I-II./Arany János furcsa hőskölteményei/Arany János elegyes költői darabjai

Arany János
Ráth Mór (Budapest) ,
Kiadói egészvászon díszkötés , 1.737 oldal
Méret: 15 cm x 12 cm
2023-12-10 20:00

Pest, 1867-1869, Ráth Mór (Holzhausen Adolf, Bécs), [10] p. + 1727 p. (összevont oldalszám)

Arany János összes költeményei 1-6. (egységes külön kötetekben)
Teljes kötetsor. A könyvek szerepeltek az ÁKV 1977. évi, XI. aukciójának 41. tételeként.

1-2. kötet: Arany János kisebb költeményei I-II. (egységes külön kötetekben) Pest, 1869, Ráth Mór, [4] p. + 291 p.; [4] p. + 342 p. Negyedik kiadás. Az első előzéklapokon tollal beírt, korabeli ajándékozási bejegyzések, a címfedelek belső oldalára ragasztva könyvkötői vignetta (Mehner V.) látható. Az előzéklapok kis mértékben sérültek.

3-4. kötet: Arany János nagyobb elbeszélései I-II. (egységes külön kötetekben) Pest, 1867, Ráth Mór, 252 p.; 326 p.
Az I. könyvben: Toldi. Harmadik kiadás. / Toldi estéje. Második kiadás.; a II. könyvben: Buda halála. Hun-rege. Második kiadás. / Murány ostroma. Második kiadás. A II. kötet egy lapjának (43-44. p.) széle kis mértékben sérült.

5. kötet: Arany János furcsa hőskölteményei. Az elveszett alkotmány. / A nagy-idai czigányok. Pest, 1867, Ráth Mór, 283 p. Második kiadás. A címlapon ceruzával írt számjelzés látható.

6. kötet: Arany János elegyes költői darabjai. Pest, 1867, Ráth Mór, [2] p. + 233 p. A címfedél belső oldalára ragasztva könyvkötői vignettával (Mehner V.).

A könyveket Holzhausen Adolf nyomtatta Bécsben.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példányok feliratozatlan, dombornyomással és aranyozással gazdagon díszített címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással gazdagon díszített könyvgerinccel, dombornyomott keretezéssel díszített hátlappal, több helyen foltos kötéstáblákkal, aranyozott lapélekkel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban.
A kötetek szerzője Arany János (Nagyszalonta, 1817. március 2. – Budapest, 1882. október 22.) költő, tanár, lapszerkesztő, a Kisfaludy Társaság igazgatója, a Magyar Tudományos Akadémia tagja és főtitkára. Irodalmi pályafutása "Az elveszett alkotmány" c. szatirikus eposszal indult, de igazán ismertté a "Toldi" c. költői elbeszélése tette. Az 1848-49-es Forradalom és Szabadságharc nemzetőre, majd a Szemere Bertalan által vezetett belügyminisztérium fogalmazója volt. A forradalom bukása után Nagykőrösön tanárként dolgozott. A "Szépirodalmi Figyelő" és a "Koszorú" szerkesztőjeként is tevékenykedett. Irodalmi munkásságát az igényesség, a mély társadalmi mondanivaló és a színvonalas irodalmi stílus jellemezte.

Részlet a kötetből: "Mint ha pásztortűz ég őszi éjszakákon, Messziről lobogva tenger pusztaságon: Toldi Miklós képe ugy lobog fel nékem Majd kilencz tiz ember-öltő régiségben. Rémlik, mintha... Tovább

Részlet a kötetből: "Mint ha pásztortűz ég őszi éjszakákon, Messziről lobogva tenger pusztaságon: Toldi Miklós képe ugy lobog fel nékem Majd kilencz tiz ember-öltő régiségben. Rémlik, mintha látnám termetes növését, Pusztító csatában szálfa-öklelését, Hallanám dübörgő hangjait szavának Kit ma képzelnétek Isten haragjának." Vissza

Arany János kisebb költeményei I-II. 641
Arany János nagyobb elbeszélései I-II. 578
Arany János furcsa költeményei 283
Arany János elegyes költeményei 235 Vissza
020

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
40.412 Ft Licitek száma: 0