Muranoi jelzett kék - fehér mezza filigrana üvegdísz állat figura 20. század közepe 8 cm

Méret: 8 cm x 7 cm
2023-05-07 20:00

8 x 7 cm

Hibátlan állapotú, fújt és kézzel formázott madár Murano üveg állat figura a 20. század közepéről. Jellegzetessége a lendületes, íves formája valamint az átlátszó üvegben futó fehér és égszín kék árnyalatú üvegszalagok együttese, amelyek a "mezza filigrana" technikával készültek. Csőre aranyfólia rétegekkel díszített. A mezza filigrana eljárás egy hagyományos technika, amely a 16. századra nyúlik vissza. A hosszú üvegrudak (átlátszó, színes vagy lattimo üveg) egymásra vannak helyezve, összefonva és összeolvasztva. A rudat egy üveghenger köré tekerik, formára fújják és üvegkészítő eszközökkel formálják. Pasztell színével és finom formai kialakításával is kedves alkotás. Etikettel ellátott üveg dísztárgy.
117

Kikiáltási ár:
28.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
28.500 Ft Licitek száma: 0