Moser szecessziós festett aranyozott mini rózsaszín üveg váza 20. század eleje 12 cm

Méret: 12 cm x 3 cm
2023-05-07 20:00

12 x 3 cm

Hibátlan állapotú, szecessziós, rózsaszín mini Moser üveg váza a 20. század elejéről. Kézzel fújt és formázott, talpa simára csiszolt. A váza alsó és felső felülete arannyal festett valamint kézzel festett domború virágmotívumokkal díszített. Finom megjelenését kiemeli a korra jellemző színes virág üvegrátét dekoráció. Méreténél fogva igazi vitrin dísztárgy.

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint... Tovább

A Moser a. s. egy luxusüveggyártó, amelynek székhelye a csehországi Karlovy Vary (korábban Ludwig Moser & Sons in Bohemia , Ausztria-Magyarország). A cég ismert edények, dekoratív üvegáruk (mint például vázák, hamutartók, gyertyatartók), üvegajándékok és különféle művészeti metszetek gyártásáról. A Moser a 20. századi dekoratív üvegek egyike, és a palotáktól a helyi éttermekig mindenhol használták. 1857-es kezdetétől, mint polírozás és üvegmetszetműhelyben ólommentes üveggyártóvá fejlődött, amely a 20. századon át egészen napjainkig tartott. A legfényűzőbb cseh márkának, valamint a világ egyik leghíresebb luxuskristálymárkájának tartják. A Moser által készített minden üvegdarab kézzel készült. Vissza
095

Kikiáltási ár:
22.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
25.500 Ft Licitek száma: 0