Áron Nagy Lajos/Bencze László/Ballagó Imre/M. Tóth István/Veszprémi Endre/ [et al.]: Fejér megye felszabadulásának 20 éves évfordulója (aláírt példány)

Képcsarnok V. (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 36 oldal
Méret: 29 cm x 43 cm
2023-09-24 20:00

[Budapest], é. n., Képcsarnok, [18] t. (rézkarc)

Hét művész által aláírt példány. Fejér megye felszabadulásának 20 éves évfordulója. Rézkarc-gyűjtemény.

A képek alatt található aláírások:
  • Áron Nagy Lajos (Budapest, 1913. november 7. – Székesfehérvár, 1987. január 6.) kétszeres Munkácsy Mihály-díjas magyar festő.
  • Ballagó Imre (1915 - 1997) festőművész.
  • Bencze László (Székesfehérvár, 1907. január 28. – Budapest, 1992. február 14.) Kossuth-díjas festőművész, grafikus.
  • M. Tóth István (1922-2006) festőművész.
  • Veszprémi Endre (1925-2013) festőművész, grafikus, szobrász.
  • további két művész
18 fekete-fehér, hártyapapírral védett rézkarcot tartalmazó gyűjtemény az 1960-as évekből. Az előzéklapon filctollal beírt jelzet, az előzéklap hátoldalán tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, átlagos állapotban.

Rézkarcok:

1. mű: Cím nélküli kép. Alkotó: ... (aláírt).
2. mű: Szabad Élet tsz. Alkotó: Bencze László (aláírt).
3. mű: [Kohó üzem?]. Alkotó: M. Tóth István (aláírt).
4. mű: [Romkert]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
5. mű: Dunaújvárosi Vasmű.
6. mű: [Nádvágók a Velencei-tónál]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
7. mű: [Munkában]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
8. mű: [Faültetők]. Alkotó: M. Tóth István (aláírt).
9. mű: Dunaújváros.
10. mű: Cím nélküli kép.
11. mű: Móri Állami Gazdaság Szőlőfeldolgozó. Alkotó: Veszprémi Endre (aláírt).
12. mű: Burgonyaszedés. Alkotó: Ballagó Imre (aláírt).
13. mű: Vörösmarty Színház. Alkotó: Veszprémi Endre (aláírt).
14. mű: Próbahalászat. Alkotó: .... (aláírt).
15. mű: Gyümölcsszedők. Alkotó: Bencze László (aláírt).
16. mű: Gorsium. Alkotó: Bencze László (aláírt).
17. mű: Bányában. Alkotó: Ballagó Imre (aláírt).
18. mű: Kertésznők. Alkotó: ... (aláírt).
022

Kikiáltási ár:
80.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár: