Hét művész által aláírt példány. Fejér megye felszabadulásának 20 éves évfordulója. Rézkarc-gyűjtemény.
A képek alatt található aláírások:
- Áron Nagy Lajos (Budapest, 1913. november 7. – Székesfehérvár, 1987. január 6.) kétszeres Munkácsy Mihály-díjas magyar festő.
- Ballagó Imre (1915 - 1997) festőművész.
- Bencze László (Székesfehérvár, 1907. január 28. – Budapest, 1992. február 14.) Kossuth-díjas festőművész, grafikus.
- M. Tóth István (1922-2006) festőművész.
- Veszprémi Endre (1925-2013) festőművész, grafikus, szobrász.
- további két művész
18 fekete-fehér, hártyapapírral védett rézkarcot tartalmazó gyűjtemény az 1960-as évekből. Az előzéklapon filctollal beírt jelzet, az előzéklap hátoldalán tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány, aranyozott feliratozású címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel és hátlappal, átlagos állapotban.
Rézkarcok:
1. mű: Cím nélküli kép. Alkotó: ... (aláírt).
2. mű:
Szabad Élet tsz. Alkotó: Bencze László (aláírt).
3. mű: [Kohó üzem?]. Alkotó: M. Tóth István (aláírt).
4. mű:
[Romkert]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
5. mű:
Dunaújvárosi Vasmű.
6. mű:
[Nádvágók a Velencei-tónál]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
7. mű:
[Munkában]. Alkotó: Áron Nagy Lajos (aláírt).
8. mű: [Faültetők]. Alkotó: M. Tóth István (aláírt).
9. mű:
Dunaújváros.
10. mű: Cím nélküli kép.
11. mű:
Móri Állami Gazdaság Szőlőfeldolgozó. Alkotó: Veszprémi Endre (aláírt).
12. mű:
Burgonyaszedés. Alkotó: Ballagó Imre (aláírt).
13. mű:
Vörösmarty Színház. Alkotó: Veszprémi Endre (aláírt).
14. mű:
Próbahalászat. Alkotó: .... (aláírt).
15. mű:
Gyümölcsszedők. Alkotó: Bencze László (aláírt).
16. mű:
Gorsium. Alkotó: Bencze László (aláírt).
17. mű:
Bányában. Alkotó: Ballagó Imre (aláírt).
18. mű:
Kertésznők. Alkotó: ... (aláírt).