Stieler, Adolf: Handatlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude (89 színes térképpel illusztrált.)

Kézi atlasz a föld minden részéről és a világegyetemről - Stieler's Hand-Atlas/Stieler féle kézi atlasz

Adolf Stieler
Justus Perthes (Gotha)
Korabeli félbőr kötés , 90 oldal
Méret: 39 cm x 47 cm
2023-09-24 20:30

Gotha, é. n., Justus Perthes (Engelhard-Reyher'schen Hofdruckerei, Gotha), [1] t. + 11 p. + [5] p. + 90 térk., ill.

Handatlas über alle Theile der Erde und über das Weltgebäude. Stieler's Hand-Atlas. Herausgegeben von Adolf Stieler. / Kézi atlasz a Föld minden részéről és a világegyetemről. Stieler-féle kézi atlasz. Közreadta: Adolf Stieler.
Német nyelvű térképalbum acélmetszetes díszcímlappal, előszóval és 90 színes, kétoldalas, részletgazdag térképpel. Folio.
Korabeli félbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratos, a széleken kis mértékben sérült címfedéllel, aranyozott feliratos, aranyozással díszített könyvgerinccel, aranyozással díszített hátlappal, gazdagon aranyozott, díszes előzéklapokkal, mintázott lapélekkel, néhány foltos térképlappal, hiánytalan állapotban.
Az Adolf Stieler (1775-1836) kartográfus után elnevezett térképatlasz Európa vezető német világatlasza volt több évtizeden át. A könyvet először 1817-23-ban, 50 lapon adta ki Stieler Justus Perthesnél Gothában. A sikeres munkát ezután – többek közreműködésével – tovább bővítették. A könyv a folytonos javítások és kiegészítések folytán még a 19. század végén is a legjobb földrajzi atlaszok közé tartozott.

350

Kikiáltási ár:
60.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
60.000 Ft Licitek száma: 0