Szabó Dénes: Apor-kódex

Szabó Dénes
Erdélyi Tudományos Intézet-Gróf Teleki Pál Tudományos Intézet (Kolozsvár) ,
Kiadói varrott papírkötés , 248 oldal
Sorozatcím: Codices Hungarici
Kötetszám: 2
Méret: 25 cm x 18 cm
2023-09-24 20:30

Kolozsvár, 1942, Erdélyi Tudományos Intézet („Élet” Irod. és Nyomda Rt.), XX p. + [4] p. + 228 p. + [2] p., ill.

Codices Hungarici. No.: 2. sz.
Apor-kódex. Bevezetéssel ellátta és hasonmásban közzéteszi Szabó Dénes.
Szövegközti rajzokkal illusztrált, valamint bevezetéssel kiegészített kötet. Nyomtatta az „Élet” Irod. és Nyomda Rt.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány két színnel feliratozott címfedélell, feliratos, sérült könyvgerinccel, javított címlappal, körbevágatlan belívekkel, szöveges hátlappal, hiánytalan állapotban.
"...Az Apor-kódex nevét a báró Apor-család után kapta. A kódexet a mult század közepén báró Apor Zsuzsanna ajándékozta a Cserey családnak, ahonnét ugyancsak ajándékozás útján jutott a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumba. Legrégibb birtokosai a premontrei apácák voltak, akik a férfikéz írta és a kódex elejét elfoglaló magyar nyelvű zsoltárfordítással, saját kézirataikat kötötték egybe..." - (Gábriel Asztrik, Egyetemes Filológiai Közlöny, 1944./LXVIII. évfolyam/75. oldal).

Az Apor-kódex 7 mm vastag, hosszanti erezetű bükkfa-táblákba van kötve. A felső tábla nagysága 220 mm x 145 mm, az alsó tábláé 217 mm x 129 mm. A könyv nagysága 208 mm x 140 mm. A táblák éle a... Tovább

Az Apor-kódex 7 mm vastag, hosszanti erezetű bükkfa-táblákba van kötve. A felső tábla nagysága 220 mm x 145 mm, az alsó tábláé 217 mm x 129 mm. A könyv nagysága 208 mm x 140 mm. A táblák éle a bordánál kívül, a többi három oldalán belül le van csiszolva. A táblákat vaknyomással díszített barna borjúbőr-borítás takarja. A bőr a táblák élén köröskörül elkopott, erősen szakadozott, töredezett, a felső tábla közepén fel van szakítva. Vissza
353

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
6.100 Ft Licitek száma: 0