Andree, Richard: Andrees allgemeiner Handatlas (126 fő- és 137 melléktérképpel!)
Andree általános kéziatlasz
A. Scobel
Verlag von Velhagen & Klasing(Bielefeld-Lipcse)
Kiadói félbőr kötés
, 306 oldal
Német
45 cm x 30 cm
2023-09-24 20:00
Bielefield - Leipzig, 1899, Verlag von Velhagen & Klasing (C. Schönert - Körner & Dietrich - Rud. Loes - Karl Meyers Graph. Institut, Leipzig), [2] p. + 179 p. + [186] t.: ill.
Andrees allgemeiner Handatlas in 126 Haupt- und 137 Nebenkarten nebst vollständigem alphabetischem Namenverzeichnis. / Andree általános kézi atlasza, 126 fő- és 137 melléktérképpel, valamint teljes betűrendes névmutatóval. Készítette: Richard Andree. Szerkesztette: A. Scobel. Negyedik, teljesen átdolgozott és bővített, német nyelvű kiadás. Színes fő- és melléktérképekkel illusztrált, valamint a földrajzi nevek rövidítéseivel és magyarázatával, névmutatóval és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített atlasz. Kiadói félbőr kötésben lévő példány aranyozott feliratozású, a kiadó aranyozott emblémájával ellátott címfedéllel, a könyvkötő által pótolt vászon könyvgerincre kasírozott aranyozott feliratozású, könyvdíszes, kiadói bőr könyvgerinccel, néhány foltos lappal, hiánytalan állapotban. "Richard Andrees általános kézi atlasza" - egy európai hírű általános atlasz volt, ami számos német és külföldi kiadásban jelent meg 1881–1937 között. Az atlasz Richard Andree neve alatt jelent meg a Velhagen & Klasing kiadásában, Bielefeld és Leipzig kiadási hellyel. A rézlemez-gravírozás helyett a kromolitográfia (chromolithographia) felhasználásával, de a dombornyomással maratott cinklemezek térképeinek remek reprodukciójával készült. Az atlasz neves térképészek közreműködésével jelent meg (G. Jungk, R. Kocher, E. Umbreit, T. Adolph, H. Mielisch és K. Tänzler). Az atlaszban szereplő számos térkép elkészítését olyan neves európai hírű földrajzi intézetekre bízták, mint amilyen a Peip, a Wagner & Debes, a Sternkopf, vagy éppen a nagy tekintélyű Sulzer. Richard Andree (Braunschweig, 1835. február 26. – München, 1912. június 22.) német geográfus, kartográfus és etnográfus. A lipcsei egyetemen végzett. Később többedmagával megalapította a Velhagen & Klasing Kiadó földrajzi intézetét, melynek vezetője lett. 1886-ban a Leopoldina Német Természettudományos Akadémia tagjai közé választotta. Számos cikket írt a csehországi németek érdekében, ezenkívül a Globus című folyóirat szerkesztője is volt.
Az Andree-féle általános kéziatlasz egy jelentős kartográfiai munka, mely számos német és külföldi kiadást ért meg 1881 és 1937 között. Nevét Richard Andree (1835-1912) német geográfusról kapta.Tovább
Az Andree-féle általános kéziatlasz egy jelentős kartográfiai munka, mely számos német és külföldi kiadást ért meg 1881 és 1937 között. Nevét Richard Andree (1835-1912) német geográfusról kapta.
A térképek kromolitográfiai eljárással készültek, így a kiadó részletes térképeket tudott elállítani sokkal alacsonyabb áron.
E 4. kiadás 126 fő- és 137 melléktérképet tartalmaz: földrajzi, politikai és gazdasági térképeket, Hold-térképet, a Naprendszer sematikus ábráját.
Teljes betűrendes névmutatóval.
Leütési ár:
51.000 Ft