Gróf Teleki Pál miniszterelnök temetéséről készült fotók (2db)
A fényképek gróf Teleki Pál (1879-1941) miniszterelnök 1941. április 7-én tartott temetésén készültek:
1 db 11,5 x 9 cm-es, fekete-fehér, gróf Teleki Pál koporsóját szállító gyászhintót és a gyászmenetet ábrázoló fénykép a hátlapon ceruzával írt, "Teleki Pál temetése" felirattal;
1 db 23x17,5 cm-es, fekete-fehér, gróf Teleki Pál temetési szertartásán készült, a néhai miniszterelnök sírját beszentelő Witz Béla (1889-1962) kanonokot, érseki helytartót, a Magyar Cserkészszövetség elnökét ábrázoló fotó a hátlapon ceruzával írt régi tulajdonosi bejegyzéssel ("Witz Béla a MCsSz volt orsz. elnöke beszenteli gr Teleki sírját"), ceruzával írt számjelzettel és a budapesti "Schäffer Gy. fotószalon és fotóriport iroda" bélyegzőjével.
Hiánytalan, jó állapotú fotódokumentumok a hátlapokon régi ragasztás nyomaival.
Teleki 1939-től hivatalban lévő, második kormánya 1940. decemberében kötött örökbarátsági szerződést Jugoszláviával, amit a jugoszláv állam ellen tervezett német hadjárat miatt a magyar félnek meg kellett volna szegnie. A feszült, kiúttalannak tűnő helyzetben Teleki a német hadsereg Jugoszlávia elleni felvonulásának másnapján, 1941. április 3-án öngyilkos lett. Holttestét 1941. április 6-án ravatalozták fel az Országgyűlés kupolacsarnokában. Temetését egy nappal később tartották; a szertartást Witz Béla pápai kamarás végezte, a hivatalos búcsúztatót Bárdossy László miniszterelnök mondta el az ország nevében. Teleki Pál halála az ország második világháborúba való belesodródásának tragikus és jelentős állomása.