Green, Julien/Bontempelli, Massimo/O'Hara, John/Nemirovsky, Iréne/Chardonne, Jacques/Gunnarsson, Gunnar: Leviáthán/Halálos élet/Találkozás/A zsákmány/A boldogság éneke/A vulkán árnyékában (utólagosan pótolt védődobozos példány)
Julien Green
Benedek Marcell
Athenaeum Kiadás
Kiadói egészvászon kötés
, 1.418 oldal
Athenaeum Regénytár
20 cm x 13 cm
2023-09-24 20:10
Budapest, [1938]-[1939], Athenaeum (Athenaeum R.-T., Bp.), 262 p. + [2] p., 230 p., 219 p., 234 p., 235 p.
Első magyar nyelvű kiadások. Hat kötet az Athenaeum regénytár c. sorozatból.
1. Leviáthán. Írta: Julien Green. Fordította: Benedek Marcell. A kötet eredeti, egy helyen sérült hártyapapírban található. Budapest, [1938], 262 p. + [2] p.
2. Halálos élet. Írta: Massimo Bontempelli. Fordította: Rónai Mihály András. A kötet feliratozott, a kiadó emblémájával ellátott, kiadói borítófedélben található. Budapest, [1938], 234 p.
3. Találkozás. Írta: John O'Hara, Fordította: Déry Tibor. A kötet feliratozott, a kiadó emblémájával ellátott, foltos, javított, kiadói borítófedélben található. Budapest, [1938], 238 p.
4. A zsákmány. Írta: Iréne Nemirovsky. Fordította: Máthé György. A kötet eredeti, egy helyen sérült hártyapapírban található. Budapest, [1938], 230 p.
5. A boldogság éneke. Írta: Jacques Chardonne. Fordította: Janovics András. A kötet eredeti hártyapapírban található. Budapest, [1939], 219 p.
6. A vulkán árnyékában. Írta: Gunnar Gunnarsson. Fordította: G. Beke Margit. A kötet feliratozott, fülszöveges, kiadói borítófedélben található. Budapest, [1939], 235 p.
Nyomattak az Athenaeum R.-T.-nél, Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő kötetek feliratozatlan, dombornyomott bagoly motívummal díszített címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, illusztrált, kiadói előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban, eredeti, feliratozatlan, utólagosan pótolt védődobozban.
Különálló melléklet: az Athenaeum Regénytár ismertetőfüzete.
Az Athenaeum 1938. januárjában új könyvsorozatot indított, melynek neve Athenaeum Regénytár volt. "...A világ regényirodalma minden esztendőben tízezernyi új művel gyarapszik, s az írók munkáit milliónyi példányban olvassák a földkerekség minden nyelvén. Erre a beláthatatlan, színes gazdagságú rétre hívjuk el a magyar olvasót. De mint aki szerelmesének gyűjt a réten csokrot s száz virágot dob el, amíg egyet méltónak tart rá, hogy elvigye kedvesének, - mi is a modern regényirodalomnak csak legszebb, legpompázóbb és leghervadhatatlanabb virágait gyűjtjük csokorba a magyar olvasó számára. Az Athenaeum Regénytára nem veszi fel kötetei közé a selejtest, az átlagost, hanem új szenzációkat jelentő, új mélységeket feltáró, nagyigényű munkák után kutat a világ minden irodalmában..." - olvasható a kötetekhez mellékelt ismertetőfüzetben.
Részlet az első kötetből:
I.
Részlet az első kötetből:
I.
Eljutott a vasúti átjáróig, ott megállt és gondolkozni kezdett. - Minek siessek? - gondolta magában. - Úgyis korán érkezem. Csak fél hat lesz. Hát akkor? Bemegyek a kávéházba, várok egy félótát. S aztán?
Ezeket az utolsó szavakat fennhangon mondta ki s megrázta fejét, mintha nem volna kíváncsi a válaszra. Egy pillanatig mozdulatlanul állt háta meggörnyedt, kezével a vaskorlátra támaszkodott, aztán lassan fölment az átjáró lépcsőjén s rákönyökölt a mellvédre. Innen, ahol volt, láthatta a háromszáz méterrel arrább lévő állomást, egy színtelen, semmitmondó téglaépületet, azátn egy hosszú platánsort, amely az állomástól a város felé vezetett.
Leviáthán 1-262
A zsákmány 1-230
A boldogság éneke 1-219
Halálos élet 1- 234
Találkozás 1-238
A vulkán árnyékában 1-325