Tel-Aviv, 1979, Zohar Publishing Co. Ltd. (Typo-Studio), 168 p., ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Golda. Írta: Dán Ofry. Az előlapon a szerző, Dán Ofry filctollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "M. D.-nek barátsággal Dán Ofry. 1999". Szövegközti, fekete-fehér, feliratos képekkel illusztrált, valamint Simon Peresz utószavával, könyvhirdetéssel és részletes tartalomjegyzékkel ellátott kötet. Fedőlap: "ZEÉV", Farkas Jakov. Fényképek: Sálom Bártál, Government Press Office, IDF, Michael Mor, Joszi Róth, Eleazar A. Sodervan, "Starphot" (Dani Rosenblum), UNO. Kiadói ragasztott papírkötésben lévő példány feliratozott, illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, a szerző fekete-fehér portréjával ellátott, szöveges, sérült hátlappal, hiánytalan állapotban. Dán Ofry (Budapest, 1929 - Tel-Aviv, 2014) az izraeli magyar nyelvű sajtó kimagasló képviselője. 1949-ben vándorolt ki Izraelbe. Dolgozott újságíróként és haditudósítóként. 1960-ban szerzett diplomát a jeruzsálemi Héber Egyetem Társadalomtudományi Karán. 1974-ben megalapította a Zohár kiadót. 1979 és 1997 között a Jediót Ahronót című napilap munkatársaként, gazdasági rovatvezetőjeként, később az Új Kelet című lap főszerkesztőjeként dolgozott. Számos Izraelben megjelent magyar nyelvű kötet szerzője, szerkesztője, kiadója volt. 2011-ben vonult végleg nyugállományba. Dán Ofry gyakran járt Magyarországon és több alkalommal is tartott előadást a zsidó államról.
Dán Ofry, a "Golda" életrajzi munka szerzője, az Izráélben élő magyar-zsidó törzs kiemelkedő személyisége, akinek magyar és héber nyelvű publicisztikai írásai, rádióhírmagyarázatai és könyvei világviszonylatban ismertté tették nevét. A budapesti születésű író és újságíró harminc éve él Izráelben és a jeruzsálemi Héber Egyetemen szerezte meg diplomáját.
Dán Ofry első nemzetközi bestsellerje az "Izráel győzelmes hat napja" volt, amelyért 1968-ban a Herzl-díjjal tüntették ki. A szerző szerkesztésében jelent meg "A húszéves Izráel" című nagylélegzetű antológia, amelyhez Aba Even akkori külügyminiszter írt előszót. A vérbeli újságíró és avatott tollu száguldó riporter "A jom kipuri háború" című könyve magyar és angol nyelven összesen kilenc kiadásban jelent meg, és világviszonylatban ismét fémjelezte Dán Ofry tollforgatói elhivatottságát.
A Golda Méir életművéről szóló könyv, amelyet az olvasó a kezében tart, magyar nyelven első alkalommal nyújt betekintést annak a rendkívüli egyéniségű nagyasszonynak tettekben és fordulatokban bővelkedő sorsába, aki Izráel miniszterelnöke volt és talán mindenkinél drámaibb erővel képviselte s jelképezte a hazájába visszatérő zsidó nép állami megújhodásának époszát.
Dán Ofry nős, három gyermek apja.
Leütési ár:
4.000 Ft