Paulovits Pál (1892-1975): "Liszt Ferenc" - rézkarc, papír 46,3 cm x 32,2 cm

Paulovits Pál
Méret: 66 cm x 48 cm
2023-09-24 20:40

Jelzés nélkül, rézkarc, papír.
A rézkarc mérete: 46,3 cm x 32,2 cm.
A kép mérete keretben: 66 cm x 48 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Grafikus. A Képzőművészeti Főiskola grafikai osztályán Olgyai Viktor növendéke volt, majd hosszú éveken át rajztanárként dolgozott. Az Iparrajziskola grafikai szakosztályának tanára, majd vezetőjeként tevékenykedett. Számos grafikai technika, de különösen a rézkarc elismert művelője volt. Realisztikus hangon szólt a természet, valamint a társadalom legkülönfélébb jelenségeiről. (MÉ) Vissza
457

Kikiáltási ár:
24.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
35.000 Ft Licitek száma: 0