Gimes Lajos (1886-1945): "Chioggiai részlet" - rézkarc, papír, 13,5 cm x 17,5 cm

Gimes Lajos
Méret: 29 cm x 37 cm
2023-09-24 20:40

Jelzés balra lent: Chioggiai részlet (ceruzával), jobbra lent: Gimes Lajos (ceruzával), rézkarc, papír.
A rézkarc mérete keret nélkül: 13,5 cm x 17,5 cm.
A kép mérete keretben: 29,3 cm x 37 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. Budapesten, Münchenben, Párizsban tanult. 1911-től nagyobbára temperával festett tájképekkel szerepelt tárlatainkon (Havasi táj, Március végén, Selmeci piac stb.). 1924-ben az Ernst Múzeumban, 1928-ban pedig a Műcsarnokban volt kollektív tárlata. Impresszioniumusba hajló naturalista képeket festett. 1924-ben "Őszi napsugár" című művével kitüntető elismerést, 1925-ben "Március végén" című képével a Lipótvárosi Kazsinó díját, 1926-ban "Dolomitok" című vízfestményével gróf Esterházy Móric- emlékdíját nyerte. 1917-ben "Tábori kovácsok" című képét a főváros vásárolta meg. (Éber, Új Idők Lexikona/1938, ML) Vissza
447

Kikiáltási ár:
22.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
25.000 Ft Licitek száma: 0