Csergezán Pál (1924-1996): "Esti csend" - rézkarc, papír 22,8 cm x 35 cm

Csergezán Pál
Méret: 23 cm x 34 cm
2023-09-24 20:47

Jelzés ceruzával balra lent: Esti csend, jobbra lent: Csergezán Pál, rézkarc, papír.
A rézkarc (nyomódúc) mérete: 22,8 cm x 34,2 cm.
A kép mérete keretben: 39,6 cm x 50,7 cm.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő, grafikus. 1950-53 között a budapesti Képzőművészeti Főiskolán Ék Sándor és Varga Nándor Lajos tanítványa volt. Az 1930-as évek óta rendszeresen jelentkezett a nyilvánosság előtt, országos kiállításokon rézkarcokkal szerepelt. Főként illusztrálással foglalkozott, de jó képességű művelője a sokszorosító grafikának is. A Nők Lapja, az Ország Világ és a Magyar Vadász, később pedig a Nimród rajzolója volt. Ifjúsági és népszerű tudományos könyveket illusztrált, diafilmeket rajzolt. Kittenberger Kálmán és Fekete István műveinek illusztrálása vezetett a vadászati témához a festészetben, amit vadgazdaságokban, vadászat közbeni, természeti megfigyelésekre alapozott. Realisztikus modorban festett táj- és városképeket is. (KF, B.P.: ÉS 1960/6, Sz.R.: Műv. 1963/6, V.J.: ÉS 1977/11, MÉ)
444

Kikiáltási ár:
22.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
33.000 Ft Licitek száma: 0