Sándor Mihály: Vasutasból aranybányász (Buzánszky Jenő által dedikált példány)
Beszélgetések Buzánszky Jenővel
Sándor Mihály
Dr. Bács Zoltán
Buzánszky Jenő
Dr. Dénes Tamás
Török Péter
Buzánszky Jenő
Campus Kiadó(Debrecen)
Kiadói fűzött kemény papírkötés
, 368 oldal
24 cm x 17 cm
978-963-9822-04-7
2023-10-22 20:00
Deberecen, 2007, Campus Kiadó (Vider-Pusz Bt.), 368 p. + [18] p., ill.
Buzánszky Jenő labdarúgó által dedikált példány. Első kiadás. Vasutasból aranybányász. Beszélgetések Buzánszky Jenővel. Írta: Sándor Mihály. Szerkesztő: Dr. Bács Zoltán. A címlapon Buzánszky Jenő labdarúgó tollal írt dedikációja olvasható: "Sportbaráti tisztelettel. 2008.04.01. Buzánszky Jenő". Szövegközti, színes és fekete-fehér, feliratos képekkel illusztrált, valamint előszóval, a könyv kiadásában segítők listájával, jegyzetek készítésére alkalmas oldalakkal és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kiadás. Nyomtatta a Vider-Pusz Bt. Kiadói fűzött kemény papírkötésben lévő példány, aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban, feliratos, színes illusztrációval, Buzánszky és a szerző portréjával, valamint az Aranycsapat 1954-es fényképével ellátott, fülszöveges, kiadói borítófedélben. A kötetet dedikálta, Buzánszky Jenő magyar válogatott labdarúgó. 48 válogatott találkozón szerepelt 1950-1956 között. Ő volt az egyetlen vidéki törzstagja az ötvenes évek elején világhírűvé vált „aranycsapat”-nak. Kiemelkedő tehetségű, technikailag és taktikailag jól képzett játékos volt, egyaránt jeleskedett a szerelésben, a támadások elhárításában valamint az ellentámadások indításában is. Miután 1961-ben abba hagyta a játékot, az egyesület edzőjeként folytatta a pályafutását egészen 1965-ig. Tagja volt az 1952-es olimpián (Helsinki) aranyérmet nyert válogatottnak és az 1954-es berni 5. labdarúgó-világbajnokságon ezüstérmet nyert csapatnak.
Vannak emberek, akik életük során olyat tesznek, amely mások számára is sokat jelent. Az egyetemes magyar sport történetében volt egy csapat, amely Aranycsapat néven vonult be a világ sportjának történelmébe, a magyar labdarúgásról szóló fejezetek arannyal íródott lapjaira, bár a híres magyar tizenegy nem érte el a labdarúgásban elérhető legnagyobb sikert, a világbajnoki címet. Elért viszont számos olyan eredményt, amely évtizedekre meghatározta a világ sportközvéleményének Magyarországról alkotott képét és ismertté tette a világverő csapat valamennyi játékosát.
Buzánszky Jenő, a válogatott egyetlen vidéki tagja 49 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt a magyar futball legsikeresebb időszakában, aztán edzőként tevékenykedett, majd sportvezetőként, napjainkban pedig 82 éves korát meghazudtoló energiával népszerűsíti a futball. A Debreceni Egyetem 2000. évi integrációját követően indult el hallgatói kezdeményezésére az egyetem közös labdarúgó-bajnoksága, amelynek Buzánszky Jenő első felkérésre elvállalta a fővédnöki tisztét. Azóta rendszeresen, évente több alkalommal vesz rést a döntőkön, az egyetemen előadásokat tart és közvetlen kapcsolatot ápol az intézménnyel.
Rektori előszó 7
Előszó 9
Prológus gyanánt a predestinációról 11
Buzánszky Jenő névjegye 17
Dombóvárról a Grand Canyonig 21
Rablóból lett pandúr 55
A kiválasztott 101
Hősköltemény Kalevalában 125
A büszke város megvétele 143
Hódító Vilmos nyomdokain 165
Elveszett illúziók 193
Túrákból tortúrák 233
Titok fülledt éjszakája 263
A hadvezér 273
A misszionárius 291
Rakéta a jobb szárnyon 317
Epilógus gyanánt az igazságról 333
Buzánszky Jenő üzenete az olvasóhoz 343
Buzánszky Jenő hivatalos válogatott mérkőzéseinek jegyzőkönyvei 347
Leütési ár:
17.500 Ft