Fullerton, Georgiana: Laurencia

Elbeszélés a japán életből

Lady Fullerton Georgina
Dr. Hurter Frigyes
Szent-István-Társulat (Budapest) ,
Kiadói egészvászon díszkötés , 224 oldal
Méret: 18 cm x 12 cm
2023-09-24 20:10

Budapest, 1892, Szent-István-Társulat (Athenaeum R. Társulat Könyvnyomdája, Bp.), 224 p. + [5] t.: ill.

Első magyar nyelvű kiadás. Laurencia. Elbeszélés a japán életből. Írta: Lady Fullerton Georgina. Fordította: Dr. Hurter Frigyes németje után az Esztergomi Papnövendékek Magyar Egyházirodalmi Iskolája.
Öt  feliratozott, fekete-fehér képtáblával illusztrált, valamint a fordítók előszavával, a szerző bevezető soraival, jegyetekkel és részletes tartalomjegyzékkel kiegészített kötet. Az előzéklapon tulajdonosi bélyegzés látható. Nyomtatta a Athenaeum R. Társulat Könyvnyomdája, Budapesten.
Kiadói egészvászon díszkötésben lévő példány aranyozott feliratozású, aranyozott díszítéssel és keretezéssel ellátott címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, mintázott lapélekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Lady Georgina Fullerton (1812. szeptember 23. – 1885. január 19.) angol regényíró, a Granville gróf leánya. Irodalmi pályáját 1844-ben kezdte meg Ellen Middleton c. regényével, melyet 1847-ben a Grantley Manor című követett. Ő honosította meg Angliában más vallásos társulatokkal együtt az irgalmas nővéreket. Nagy népszerűségnek örvendő regényeit a bennük megnyilatkozó katolikus szellem ereje s erőteljes és elegáns stílusuk teszik értékesekké.

Közel negyedfél század tűnt tova, mióta Indiának apostola, Xavéri szent Ferenc az evangéliumot a távoli szigetországba, Japánba átültette. Gyorsan elterjedett az a lakosok között, kiket értelmes... Tovább

Közel negyedfél század tűnt tova, mióta Indiának apostola, Xavéri szent Ferenc az evangéliumot a távoli szigetországba, Japánba átültette. Gyorsan elterjedett az a lakosok között, kiket értelmes voltuk dacára az esztelen bálványozás sötét éje vett körül. Az üdvhozó, világot boldogító tanításhoz sok férfi és nő csatlakozott, kik úgy értelmi tehetségükkel, mint magas, társadalmi állásukkal kiváltak a többiek közöl. A hűbéres királyok udvarában az előkelők szobáiba elhatott az evangélium világossága. Vissza

A fordítók előszava 3
A szerző bevezető sorai 5
Első fejezet. A művész háza 9
Második fejezet. Harc és győzelem 22
Harmadik fejezet. Ukondonó Grácia 39
Negyedik fejezet. Látogatás a palotában 55
Ötödik fejezet. Az ünnep előestjén 78
Hatodik fejezet. Japán menyasszonyok 91
Hetedik fejezet. A megtérés 106
Nyolcadik fejezet. A keresztelés 127
Kilencedik fejezet. Az üldözés 141
Tizedik fejezet. Az előkészületek 151
Tizenegyedik fejezet. A válságos helyzet 164
Tizenkettedik fejezet. Két Mátyás 176
Tizenharmadik fejezet. A vértanúság 190
Jegyzetek 205 Vissza
127

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
6.100 Ft Licitek száma: 0