Jelzés balra lent: Halászbástya (ceruzával), jobbra lent: Bajor Ágost (ceruzával), akvarellel színezett rézkarc, papír.
A karc (nyomódúc) mérete 12,5 cm x 16 cm.
A kép mérete keretben 27 cm x 29 cm.
Kortárs magyar művészeti lexikon I-III.:
Festő, grafikus.<br /> 1910-16: MKF, mestere: Olgyai Viktor; 1920-21: MKF, továbbképzős mestere: Zemplényi Tivadar, 1923, 1927: többször járt tanulmányúton Olaszországban. Esztergomban élt, de 1923-tól Budapesten, a Kelenhegyi úton is volt műterme. Az Ex-libris és Grafika Baráti Kör tagja. A II. világháborúban a keleti fronton harcolt. 1947-től már csak Esztergomban festett. Hagyományt és modernséget ötvöző stílusa olaszországi tanulmányainak hatására alakult ki. Merészen kitöltött felület, lágy színharmóniák, erőteljes kontraszthatások jellemzik itáliai, esztergomi, budapesti, váci tájképeit. Legjobb tájkompozícióin és portréin, köztük önarcképein merészebb színhasználattal dolgozott. Babits Mihály baráti köréhez tartozott. Kiváló rajzkészségét számos rézkarcán kamatoztatta. Nagyvonalúan megoldott tenyérnyi karcait expresszív erő feszíti. Az 1930-as években vallási kompozíciókat is készített, freskómegbízásnak is eleget tett. Falképeit később lemeszelték. Szülővárosa mindig a lelki feltöltődés helyét jelentette számára, sőt az 1950-es években valóságos mentsvára lett. A szocialista realizmus tematikus követelményeit elutasítva ott festette Ismeretlen Esztergom című, nagy városképi sorozatát, melyen korábbi, valósághű felfogását követte. Képein vonzóan egyesítette a líraian átszellemített és a topográfikusan pontos ábrázolásmódot.<br /> Ek: 1927: Műcsarnok; 1943: Nemzeti Szalon (kat.); 1992: Balassa M., Esztergom.<br /> Vcsk: 1943: Műbarát (Marosán Lászlóval, Kemény Lászlóval, Gömöri-Reidl Idával)<br /> Mk: Balassa M., Esztergom; Herman O. M., Miskolc; MNG.<br /> Irod.: Bajkay É.: Esztergomi homályban, ÚM, 1993/1. (B. É.)