Márai Sándor: Kaland (aláírt, számozott példány)

Színmű három felvonásban

Márai Sándor
Hincz Gyula
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Budapest)
Kiadói egészvászon kötés , 122 oldal
Méret: 22 cm x 18 cm
2023-09-24 20:21

Budapest, [1940], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Hungária Nyomda Rt., Bp.), 122 p. + [1] p., ill.

Szerző által aláírt példány. Első, számozott, bibliofil kiadás.
Kaland. Színmű három felvonásban. Írta: Márai Sándor.
A címlap hátoldalán a szerző, Márai Sándor tollal beírt, jól olvasható aláírása látható.
"Készült ezer számozott példányban. Ez a 420. számú példány."
Hincz Gyula fekete-fehér rajzaival illusztrált kötet. Nyomtatta a Hungária Nyomda Rt. Budapesten. A művet a Nemzeti Színház Kamaraszínháza mutatta be 1940 október 16-án a következő szereposztásban: Rajnai Gábor, Tőkés Anna, Makay Margit, Jávor Pál, Makláry Zoltán, Galamb Gy., Gobbi Hilda és Turányi Alajos.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány két színnel feliratozott, illusztrált, foltos címfedéllel, feliratos, a széleken sérült könyvgerinccel, foltos hátlappal, felül színezett lapélekkel, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Márai Sándor (Kassa, 1900. április 11. – San Diego /USA/ 1989. február 21.) író, költő, újságíró. A polgári világ és a polgári regény magyar nagymestere, a polgárság érzésvilágának, "külső és belső életének, reményeinek és reményvesztéseinek, bonyolult lelki tükrének" emlékezetes megszólaltatója. Termékeny, kiforrott stílusú szerző. Gazdag életműve egyéni tragédiája és kényszerű vándorlásai ellenére is teljesnek mondható. Sikeres, örökzöld regényei ma is elevennek és időtállónak bizonyulnak.
252

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
125.100 Ft Licitek száma: 0