Lezárt aukciók


Emanuel Josef Margold - Argentor Wiener Werkstätte fémtartós üvegtál - kínáló 20. század eleje

Alkotó, tervező
Emanuel Josef Margold
Üveg
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar 
Méret: 23 cm x 20 cm
ISBN:
Aukció vége:
2023-08-27 20:00

Aukciós tétel adatai

23x20,5 cm

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Hibátlan állapotú, Margold által tervezett, az Argentor fém manufaktúrában kivitelezett, csiszolt bécsi fémtartós üveg tál a 20. század elejéről. A kínáló tál kobaltkék lapra csiszolt aljú üveg betétjét körkörös fémpánt és hármas tagolású fogantyú fogja közre, amely ezüstözött rézből készült. A gyönyörű fém megmunkálás a fémkosáron és annak fülrészén is egységesen díszítettek. Argentor jelzéssel ellátott. Ez az üveg tál jó példája a különleges, egyedi formatervezésnek, a Argentor-Wiener Werkstätte különleges darabja. Josef Margold a Wiener Werkstätte osztrák művésze, valamint Josef Hoffmann asszisztense annak mesterkurzusai során. Számos tervet készített az iparművészet és a kézművesség minden területére, mint például ékszerek, porcelánok, üvegek, szövetek és tapéták. Az Argentor-Werke Rust & Hetzel fontos osztrák fémáru- gyártó volt, bécsi székhellyel. Idővel a cég a bécsi szecesszió egyik legjelentősebb fémtermék gyártójává vált. Az ezüst evőeszközök, tálak, asztali díszek, tea- és kávés szettek mellett különös jelentőséggel bírtak a fémmel ötvözött üveg dísztárgyak gyártása is. Számos híres szecessziós üveggyártó cég dolgozott együtt az Argentor céggel. (pl. Loetz)

Előszó

Manuel Josef Margold építész, grafikus, iparművész (1888 Bécs - † 1962 Pozsony) Emanuel Josef Margold asztalos szakmunkásképzésének befejezése után a mainzi Kunstgewerbeschule-ba (művészeti és... Tovább

Előszó

Manuel Josef Margold építész, grafikus, iparművész (1888 Bécs - † 1962 Pozsony) Emanuel Josef Margold asztalos szakmunkásképzésének befejezése után a mainzi Kunstgewerbeschule-ba (művészeti és kézműves iskolába), majd a bécsi Képzőművészeti Akadémiára járt. Josef Hoffmann asszisztenseként Margold a Wiener Werkstätte-nél dolgozott, mielőtt 1911-ben állást kapott a darmstadti művésztelepen. Itt több ideiglenes épületet tervezett a művésztelepi kiállításhoz 1914-ben, és megbízást kapott a csoport belső tereinek tervezésére is. bérházak közül. Margold az 1914-es kölni Werkbund-kiállítás terveivel is képviseltette magát. Továbbá ezeket a műveket Lipcsében is bemutatták. A Bahlsen cég kekszdobozai, amelyek egy részét feleségével, Ella Margolddal közösen tervezték, a bécsi évek hatásait mutatják be. Kétéves katonaszolgálat után az első világháborúban Margold visszatért Darmstadtba, hogy magánmegbízásokat teljesítsen tervezőként. 1929-től Margold Berlinben élt, ahol főként építészként tevékenykedett. Vissza
Tétel sorszám:
022

Kikiáltási ár:
56.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
56.000 Ft Licitek száma: 0



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!