Carlo Moretti - Florence narancs opalin Fenicio jelzett üveg váza 20. század közepe 41 cm

Alkotó, tervező
Carlo Moretti
Méret: 41 cm x 19 cm
2023-08-27 20:00

41x19 cm

Hibátlan állapotú, nagy méretű narancs színű "Opaline Florence" üvegváza a 20. század közepéről. Az Opaline Florence, azaz firenzei opálüveg az üveg típusára és készítési helyére utal. Nyújtott hagymaváza, oldalán narancsszínű és barna színű üvegfestéssel. Fenicio technikával készült üveg váza, ahol az üvegtárgyakon füzérszerű minták vannak. A technika abból áll, hogy az üvegtárgyakat többszínű üvegszálakkal becsomagolják, és a „menerettának” nevezett speciális eszközzel a helyükre fésülik, amíg még forrók. Lehűtve lenyűgözően szép megjelenést kölcsönöznek az üvegtárgyaknak. Impozáns mérete és különleges színvilága egyedi megjelenést kölcsönöz. A vázán gyártói papír etikett található. Olaszországba az Opaline Firenze Studióban készített alkotás Carlo Moretti tervei alapján.

A muránói Carlo Moretti műhelyéből. Carlo Moretti 1958-ban alapította a saját társaságát, később csatlakozott hozzá testvére, Giovanni Moretti. Carlo Moretti márványos mintázatú színes mintákat... Tovább

A muránói Carlo Moretti műhelyéből. Carlo Moretti 1958-ban alapította a saját társaságát, később csatlakozott hozzá testvére, Giovanni Moretti. Carlo Moretti márványos mintázatú színes mintákat készített, valamint számos vázát és tálat, matt felülettel, Satinato néven. Ugyanez a mintázat megtalálható fényes kivitelben is. Később elkezdték az italáru poharak gyártását, és további dekoratív vázákat gyártottak. A cég ma is aktív. Vissza
011

Kikiáltási ár:
62.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 1000 Ft)

Leütési ár:
62.100 Ft Licitek száma: 0