Budapest, 1929, Nyugat folyóirat kiadása (Hungária Hírlapnyomda, Bp.), 45 p. + [3] p., ill.
Első kiadás. Valami a végtelen sugarakból. Írta: Gellért Oszkár.
A kötet kiadói emblémás előlapján Lukáts Kató és Kaesz Gyula egyedi, színes ceruzával készített és 1929. XII. 26-ra datált ex libris rajza látható.
A könyv egykori tulajdonosai: Kaesz Gyula (1897-1967) Kossuth-díjas építész, belsőépítész, bútortervező, grafikus, az Iparművészeti Főiskola tanára, majd rektora, a Bútor c. szakfolyóirat szerkesztője; valamint felesége, Lukáts Kató (1900-1990) grafikus, illusztrátor, a 20. századi hazai alkalmazott grafika elismert művésze, a gyomai Kner Nyomda és a békéscsabai Tevan Nyomda grafikusa, a Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó állandó munkatársa.
A kötet tipográfiája, fába metszett díszei és a borítókép Kozma Lajos munkája. Nyomtatta a Hungária Hírlapnyomda, Budapesten.
Kiadói varrott papírkötésben lévő példány színes, feliratos, illusztrált, sérült címfedéllel, sérült, hiányos könyvgerinccel, sérült hátlappal, tiszta belívekkel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője Gellért Oszkár (Budapest, 1882. szeptember 10. – Budapest, 1967. december 16.) költő, újságíró, szerkesztő. Többek között az Új Idők, a Budapesti Napló, a Magyar Géniusz és a Pesti Hírlap publicistája. 1908-tól a Nyugat munkatársa, később megbecsült főmunkatársa; Móricz Zsigmond kiválása után a prózarovat szerkesztését is átvette, és a lap 1941-es megszűnéséig annak egyik megkerülhetetlen alakja volt. Színes és változatos lírájában nagy szerepet kap a szabadság és a demokrácia szeretete, az emberi méltóság kérdése. Prózai munkái közül kiemelkednek a Nyugat munkatársaira emlékező művek, amelyek irodalomtörténeti értékkel bírnak.